(VIDEO, FOTO) REAL PROTUTNJAO BEOGRADOM Zvezda pokazala da nije dorasla najjačim i da su pojačanja neophodna za Top 8

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od madridskog Reala u okviru 15. kola Evrolige i tako upisali deseti poraz u najelitnijem takmičenju u Evropi.

Real je opravdao ulogu favorita, a rezultat je bio 58:72 po četvrtinama 20:20, 14:25, 11:16, 13:11Po povratku Fakunda Kampaca u Beograd, crveno-bijeli bez Šabaza Nejpira pokušali su da uzmu skalp aktuelnom šampionu i lideru Evrolige.

Ipak nisu uspjeli crveno-bijeli u toj namjeri, a Zvezda je dobru košarku prikazala samo u prvoj četvrtini.Početak iz snova za crveno-bijele na startu meča. Mučio se Real u napad, a sa druge strane Zvezda je lako rješavala igru iz pika gdje su uvlačili Tavaresa. Hanga se upalio postigao 8 poena, a pratio ga je Luka Mitrović. Zvezda je imala i prednost 14:8, ali je nakon toga i Real počeo da pronalazi rješenja u napadu. Na krilima Tavaresa Real je uspio da izjednači, pa je nakon prve dionice rezultat bio 20:20.

Čim je Sferopulos izmijenio petorku, Real je zaigrao mnogo bolje. Vensan Poarije poigravao se sa Tobijem i Simonovićem. Sa truge strane i napad Zvezde je stao, jedini raspoložen bio je Miloš Teodosić, ali nije mogao sam da drži Zvezdu u egalu.Napadali su sve mane Crvene zvezde u odbrani igrači Reala. Samo 14 poena posligli su crveno-bijeli u drugoj četvrtini od čega Teodosić 12 i Marko Simonović je dodao dva. Tako je kraljevski klub otišao i na dvocifrenu prednost. 45:34.

Loše izdanje izabranika Janisa Sferopulosa nastavilo se i u trećoj četvrtini. Agresivno su krenuli u odbrani crveno-bijeli, ali to nisu iskoristiliu napadu, a onda se upalio Mario Hezonja, koji je u trećem periodu postigao dvije trojke. Znali su crveno-bijeli da ne mogu da pariraju Tavaresu u reketu, pokušali su spolja da dođu do poena, ali ih šut za tri nije služio, gdje su šutirali 4/17 do ulaska u posljednju četvrtinu. Treći period Real je riješio u svoju korist sa 16:11, a sa +16 ušao u posljednji period.

I agresivno su krenuli igrači Zvezde, ali sjajnu odbranu nisu uspjeli da dobru odbranu krunišu u napadu. Real u prva tri minuta posljednjeg perioda nije postigao koš, ali ni Zvezda nije briljirala, pa se prednost Kraljeva nije istopila gotovo nimalo. Nastavio je da briljira Mario Hezonja koji je bio vrlo dominantan na oba dijela parketa, a meč je završio sa 17 poena, dok su u ekipi Zvezde Luka Mitrović i Miloš Teodosić upisali po 14 poena.

Za crveno-bijele nije nastupio Šabaz nejpir, aprema posljednjim informacijama on će napustiti Zvezdu, baš kao i Majk Tobi.

U narednom kolu Zvezda će u četvrtak igrati u pioniru protive ekipe Makabija iz Tel Aviva.

Zvezda je ostala na pet pobjeda, aupisala je deseti poraz, dok je Real prvi sa skorom 14-1.

TOK MEČA: CRVENA ZVEZDA – REAL MADRID 58:72

4. četvrtina.

53:72 Nastavlja Zvezda da se muči, Real sa lakoćom održava prednost.

50:68 Prelako Real održava prednost. Hezonja briljira i već je upisao 17 poena, a vezao je 4 polaganja.

50:64 Muči se real u napadu, postigli su samo tri poena u ovom periodu, ali Zvezda i dalje u zaostatku.

47:61 Real dva minuta bez pogotka u napadu, ali ni Zvezda nije mnogo bolja. Samo dva poena crveno-bijelih u tom periodu.

3. četvrtina

45:61 Real pred posljednju dionicu odlazi sa +16. Luka Mitrović postigao je nove poene za Zvezdu i ublažio prednost kraljevskog kluba.

43:61 Hezonja pogađa novu trojku iz ćoška za 12. poen Hrvata. Sferopulos traži tajm-aut

43:58 Luka Mitrović se lijepo snašao u reketu za 10. poen.

41:58 Odlazi Real ponovo na +17. Vrlo lako čuvaju prednost Madriđani, Zvezda ne može da pogodi za tri poena, a sada šutiraju 4/16.

39:53 Hezonja nastavlja da rešeta, pogodio je vrlo tešku trojku preko ruke, Zvezda se muči u napadu.

39:50 Iznervirao je sudija Hangu kada mu nije svirao faul, nakon čega je MAđar poludio i zaradio tehničku. Musa je pogodio sa bacanja.

34:49 Odlazi Real na +15, poenima Tavaresa i Hezonje, sa druge strane Lazić pogađa trojku za Zvezdu.

2. četvrtina

34:45 Loše izdanje crveno-bijelih u drugoj četvrtini. Zvezda nije uspjela ništa da odbrani, a Poarije je iskoristio sve što mu se serviralo. Sa druge strane nakon dobrog izdanja u prvoj četvrtini stali su i u napadu crveno-bijeli, a jedini raspoložen bio je Miloš Teodosić koji je dao 12 poena.

33:43 Ide Real na dvocifrenu prednost. Ne mogu crveno-bijeli ništa da odbrane, jedini raspoložen u napadu Zvezde jeste Teodosić koji već ima 11 poena, ali odbrana crveno-bijelih je kritična u drugoj četvrtini. Sa druge strane Poarije ima 12 poena.

33:38 Teodosić drži Zvezdu u igri! Sve Real kažnjava u napadu.

28:35 Čak 15 poena primila je Zvezda za manje od 5 minuta u drugoj četvrtini. I Ljulj je sada pogodio težak šut. Kako je Sferopulos promijenio petorku, tako se Real razigrao. Tajm-aut Sferopulos.

28:33 Nastavlja Poarije da se šali sa Tobijem koji je poslan na klupu. Sa druge strane Teodosić i Simonović su pogađali za dva.

24:26 Teodosić je sjajno pogodio dva puta sa poludistance, sa druge strane Poarije prelako rješava Majka Tobija koji čini se ne može ništa da odbrani. Real u prednosti.

1. četvrtina

20:20 Egal nakon prve četvrtine, neriješeno je u Areni. Tavares je ostvario nekolike dobre pozicije u reketu i lako došao do poena, dok je sa druge strane Mitrović raspoložen upisao 6 poena.

16:16 Real stiže do izjednačenja. Provo je Ljulj pogodio za 3, a onda i Tavares lako naslanja loptu za dva.

16:11 Nemanja Nedović prvi put je na parketu. Pogodio je dva slobodna bacanja nakon faula Muse.

14:11 Mladi Endijaj drži Real u igri. Vezao je pet poena krilo Reala sada.

14:6 HAAANGAAA! Pogađa za tri poena Mađar koji se dugo oporavljao od povrede. Već osmi poen Hange, tajm-auto Mateo!

11:6 Mitrović postiže 4. poen na meču. Vrlo pametno Zvezda izvlači Tavaresa iz reketa, sa druge strane Kampaco je pogodio za tri poena.

9:3 Nastavljaju crveno-bijeli sa sjajnom odbranom. Hanga je pogodio dva folutera, dok je na drugoj strani samo Endijaj pogodio za real za 3 poena

5:0 FANTASTIČAN POČETAK ZVEZDE! Mitrović je ukrao loptu, proigrao Lazića koji je pogodio. Nakon toga Sjajno je trojku pogodio Hanga.

0:0 Meč je počeo, a prvi napad ima ekipa Crvene zvezde.

Zvezda se pojačala u međuvremenu

Janis Sferopulos dobio je novo pojačanje na centarskoj poziciji. Crveno-bijeli dres obući će Fredi Gilespi, doskorašnji centar Bajrna iz Minhena. Ipak on neće nastupiti u večerašnjem duelu, a u dresu minhenskog kluba ove sezone na parketu je prosječno boravio devet minuta na parketu, te bilježio nešto više od po dva poena i skoka po meču.

Zvezda sada ima šest centara u rosteru, pa je gotovo izvijesno da će bar jedan od njih napustiti beogradski klub, a prema posljednjim informacijama to će biti Majk Tobi koji nije opravdao očekivanja ekipe ove sezone.