"Četvrto mjesto je uspjeh" Strahinja Rašović zadovoljan nastupom Srbije na Svjetskom prvenstvu

Najbolji strijelac Srbije na Svjetskom prvenstvu u vaterpolu Strahinja Rašović (31) poručuje da je zadovoljan nastupom "delfina" u Fukuoki, iako ekipa nije uspjela da osvoji medalju.

Strahinja Rašović

Srbija je jutros u meču za treće mjesto poražena od Španije sa 9:6. Rašović je na tom meču dao tri gola, ali nije uspio da donese pobedu Srbiji protiv, ipak, kvalitetnijeg rivala.

Strahinja je nakon meča čestitao Špancima na pobjedi i smatra da je loše drugo poluvrijeme glavni razlog zbog čega “delfini” nisu bili konkurentni u borbi za bronzu.

– Što se tiče prvog poluvremena, tu smo još išli u korak za njima. Bili smo dobri, sve do treće četvrtine, koja nas je slomila. Primili smo tri gola, a nismo postigli nijedan. Nakon što smo zaostajali tri gola razlike, nismo mogli da se vratimo i da barem izborimo remi. Promašivali smo neke šuteve u situacijama kada su imali isključenja, a onda su oni postigli golove i to je odlučilo utakmicu. Čestitam Španiji, bili su bolji – kaže Rašović.

Uprkos tome, Strahinja Rašović kaže da je cjelokupan turnir veliki uspjeh za Srbiju, pošto niko nije očekivao da će biti u borbi za medalju.

– Čitav turnir je veliki uspjeh za Srbiju. Stekli smo iskustvo i napravili veliki korak naprijed. U poređenju sa prošlom godinom, kada smo završili na devetom mjestu. Ove godine smo bili u borbi za medalju. Moramo da nastavimo da napredujemo u budućnosti – kaže Rašović, prenosi Inoformer.