CIBONA DOBILA TRILER PROTIV IGOKEE Jošilo propustio šansu za produžetke

Košarkaši Cibone uspjeli su poslije velike borbe i dramatične završnice da pobjede Igokeu na svom parketu sa 77:76. Cibona trenutno ima skor 4-7, a Igokea 5-6.

Najefikasniji u sastavu Cibone, bili su Blaž Mesiček sa 19, Aleksandar Aranitović sa 16, Filip Bundović sa 12 poena. Kod Igokee, Stefan Đorđević, Brajant Kraford i Nikola Tanasković su postigli po 15 poena.

Iako umorna od utakmice protiv Nimburka u gostima, u kojoj je stigla do pobjede i nastavila borbu za plasman u TOP 16 fazu FIBA Lige šampiona, iako oslabljena neigranjem Kendrika Reja, Igokea je bila bolja od Cibone u Zagrebu tokom prvog poluvremena, pa je imala kapital od osam poena – 41:33.

Međutim, izabranici Josipa Sesara, košarkaši Cibone nisu ni pomišljali na predaju, naprotiv. Borna Kapusta je odlično organizovao igru, odbrana je podignuta na viši nivo, do poena su dolazili Blaž Mesiček, Aleksandar Aranitović, Filip Bundović, pa je Cibona sredinom trećeg kvaratala vodila sa 44:41.

Uslijedio je rat nerava, borba za svaku loptu i pedalj terena, a uoči posljednjeg kvartala, na semaforu je pisalo 56:56. Igokea je pobjegla na 70:64, a Cibona stigla do 71:70 na dva minuta prije kraja. Igokea nije uspijevala da nađe put do poena, a Dragan Bajić je morao da zatraži minut odmora jer je Cibona na nešto više od 60 sekundi prije kraja vodila sa 73:70.

Tanasković je pogodio za 72:73, uslijedila je greška Cibone u napadu, a Tanasković je sa linije slobodnih bacanja donio prednost Igokei – 74:73. Borna Kapusta je pogodio trojku za 76:74. Kraford je promašio trojku, ali je Jošilo stigao do ofanzivnog skoka i linije za slobodna bacanja. Jošilo je na šest sekundi prije kraja pogodio jedan penal.

Bundović je kao i Jošilo bio polovičan. Igokea je imala pet sekundi za posljednji napad. Voler je promašio trojku, a Jošilo ponovo poslije ofanzivnog skoka dobio priliku da utakmicu odvede u produžetak. Jošilo je pogodio prvo, promašio drugo, pa je slavlje Cibone moglo da počne.

U narednoj rundi, Cibona će odmjeriti snage sa ekipom Zadra u Zadru, dok će Igokea na svom parketu ugostiti Partizan, piše sportklub.