KRAJ POSTA Partizan nakon 10 godina pokorio ABA ligu, Panter presudio Crvenoj zvezdi (FOTO, VIDEO)

Nakon 10 godina posta košarkaši Partizana osvojili su titulu prvaka ABA lige. Crno-bijelima je ovo rekordna sedma kruna.

Jam Madar

Fantastičnu seriju odigrali su Partizan i Crvena zvezda u finalu regionalnog takmičenja. Na kraju su crno-bijeli slavili sa 3:2 u pobjedama. U majstorici, u kojoj su imali i 20 poena prednosti, na kraju su slavili s 96:85.

Vidjeli smo svašta u ovih pet mečeva. Vidjeli smo sjajne poteze igrača, odlične taktičke zamisli dva vrhunska trenera, nerede navijača kako na terenu tako i na van terena i sada je došao kraj. Do duboko u noć slaviće se u crno-bijelom dijelu Srbije.

U cijeloj seriji nismo vidjeli niti jedan brejk i prednost domaćeg terena prevagnula je na stranu Partizana. Poveli su crno-bijeli sa 2:0, Zvezda se vratila u život sa dvije domaće pobjede, a onda je pala odluka u Areni pred preko 22.000 navijača. Partizan je po sedmi put postao prvak na Jadranu, dok je Zvezda ostala na šest trofeja.

Partizan je na pravi način krunisao odličnu sezonu u kojoj su igrali i četvrtfinale Evrolige gdje su eliminsani od Real Madrida, dok je Zvezda ostala na dva trofeja ove sezone (prvenstvo i Kup Srbije).

Prva četvrtina ovog meča ponovo je pokazala da će igrači Partizana biti raspoloženi u šutu za tri poena. Čak 30 poena su postigli u prvih 10 minuta nakon čega su imali dvocifrenu prednost. Ponovo su Zek Ledej i Kevin Panter bili najbolji, a uz njih se istakao i Džejms Naneli. Zvezda nije imala rješenje za sjajan šut domaćina i to je dovelo do toga da imaju zaostatak od 12 poena.

Druga četvrtina nije donijela ništa novo. Partizan je bio precizan skoro iz svih mogućih pozicija i malo je griješio i u jednom trenutku je imao i 20 poena prednosti. Ognjen Dobrić je bio jedina pozitivna tačka gostiju i držao je tim u igri. Između ostalog je postigao i dvije trojke, ali je njegov tim otišao na odmor sa zaostatkom od 20 poena.

Kao da smo gledali preslikanu utakmicu sa početka ove serije. Partizan je u 3. četvrtinu ušao ležerno što je Zvezda iskoristila i smanjila prednost. Griješili su domaćini igrači dosta, a gosti su bili precizni kako za dva tako i za tri poena i tako su vratili neizvesnost u ovaj meč. Sjajni u ovom periodu meča su bili Ben Bentil i Dobrić i dvocifrena prednost se istopila.

Zvezda je u dobrom ritmu nastavila i u četvrtoj četvrtini. Nervoza je bila vidljiva sa obje strane, ali je na kraju u igri živaca Partizan uspio da sačuva prednost i veliko slavlje je moglo da počne.

Panter je meč završio sa 32 poena, dok je Ledej imao 15. S druge strane u Zvezdi su najbolji bili Dobrić s 18 i Bentil s 15.

TOK UTAKMICE

Partizan – Crvena zvezda 96:85 (30:18, 24:16, 21:34, 21:17)

Kraj utakmice

40. minut Zvezda igra presing, ali Partizan čuva prenost.

39. minut Panter nosi Partizan, ali Bentil trojkom drži prključak.

38. minut mini serija Partizana od 4:0, koševe postižu Panter i Lesor i domaćin opet ima dvocifrenu prednost

37. minut vrlo važne poene za Partizan postiže Egzum.

35. minut Gledamo vrlo neefikasnu četvrtinu. Veliki ulog je uzeo danak u ovoj četvrtini.

34. minut prve poene postiže Vildoza i to vrlo važna trojka, a nakon toga Nedović postiže poene uz faul.

33. minut malo poena u ovoj četvrtini. Dosta griješe igrači obje ekipe. Igrači obje ekipe maše zicere.

31. minut posljednjh 10 minuta će odlučiti prvaka ABA lige. Panter nastavlja sa poenima i jedini je koji igra u Partizanu u ovom trenutku.

Četvrta četvrtina

30. minut Kampaco za zvukom sirene postiže trojku.

30. minut Partizan u potpunosti bez odbrane u ovih 10 minuta, što je Zvezda iskoristila na najbolji mogući način.

28. minut nova trojka za Zvezdu ovaj put je precizan Dobrić.

27. minut Ledej postiže trojku i podiže prednost, a Bentil uzvraća istom mjerom. Bentil igra sjjano u ovoj četvrtini.

26. minut Bentil postiže trojku za Zvezdu, ali Panter čuva dvocifrenu prednost svojoj ekipi.

24. minut Panter i Naneli postižu poene i odbijaju nalet Crvene zvezde

23. minut Zvezda je postigla već devet poena u ovoj četvrtini, a u drugoj je za 10 minuta postigla 16.

21. minut Mitrović postiže dva poena sa linije slobodnih bacanja, a zatim su usljedile dvije trojke. Prvu postiže Panter za Partizan, a vraća Nedović za Zvezdu.

Treća četvrtina

19. minut Dobrić postiže poene, a nakon toga serija Partizana od 5:0. Trojku je postigao Panter, a zatim je koš postigao Lesor.

18. minut Dobrić jedina pozitivna tačka Zvezde u ovoj četvrtini. Sjajni košarkaš postiže novu trojku. Već ima 11 poena na kontu.

17. minut serija Partizana traje i sada imaju plus 20.

17. minut Crvena zvezda dosta griješi u ovoj četvrtini što Pariizanu omogućava veliku prednost.

16. minut Partizan pravi seriju od 4:0 i ima velikih plus 18.

14. minut brzo se igra na obje strane. Prednost Partizana raste, ali Dobrić postiže trojku za Zvezdu.

11. minut Partizan trojkom počinje drugu četvrtinu, strijelac Ledej. Petrušev s druge strane postiže koš.

Druga četvrtina

9. minut poeni Kampaca koji opet igra sjajno, a uzvraća Trifunović novom trojkom. To je već peta za Partizan u prvoj četvrtini.

8. minut Sjajan meč gledamo u Areni, Dobrić postiže nove poene, a uzvraća mu Naneli trojkom.

6. minut nakon ofanzivnog skoka Lesor postiže prve poene na meču, s druge strane Dobrić postiže trojku.

5. minut dvije trojke u dva napada. Za Partizan je precizan Naneli, a za Zvezdu Nedović.

4. minut prvi poene na meču postiže Smailagić nakon skoka u napadu, u narednom napadu prve poene postiže Kampaco

2. minut trojku postiže Madar.

2. minut prvi poeni za Zvezdu na meču, koš Mitrovića.

1. minut sjajan početak Partizana i Pantera. Kapiten crno-bijelih tri puta je bio precizan sa linije slobodnih bacanja.

1. minut trojka Pantera preko ruke Petruševa.