(FOTO) ORLOVI SLOMILI ŠENGELIJU I EKIPU Gudurić i Marinković vodili Srbiju do druge pobjede u kvalifikacijama za Eurobasket

Košarkaši Srbije savladali su Gruziju 76:63 u drugom kolu kvalifikacija za Eurobasket koji će se održati 2025. godine.

Po četvrtinama je bilo 12:21, 19:17, 21:22,11:16.

Solidno su krenuli izabranici Svetislava Pešića i nakon prve četvrtine su imali finu prednost od 9 poena razlike.

Druga četvrtina je prošla u serijama jedne pa druge ekipe pa je tako na kraju prvog poluvremena rezultat glasio je 31:38.

Na početku drugog poluvremena Gruzija je trojkama pokušala da se vrati, međutim Srbija se konsolidovala i nije dopustila rivalu da joj se bliže približi.

Šengelija je ušao u svoj ritam početkom četvrte dionice i Gruziju doveo na dva posjeda zaostatka, međutim Srbija sjajnom odbranom, prvenstveno Alekse Avramovića opet odbija nalet domaćina.

Aleksa je dao doprinos i u napadu i sa par njegovih trojki u zadnjoj četvrtini odvojio Srbiju na nedostižnu razliku za Gruzijce.

Najefikasniji u redovima Orlova bili su Gudurić sa 16 poena, Marinković 15 poena , Avramović 12 poena i 7 asistencija i Petrušev 11 poena i 8 skokova.

Kod Gruzijaca najviše su postigli Šengelija 16 poena i 6 skokova i Tomason 13 poena