CIJENA MU JE 60.000.000 EVRA Da li je ovo novi Nejmar, Haland... Ima 16 godina, a doveo je Palmeiras na korak do titule

Palmeiras je u utorak uveče u 34. kolu brazilskog šampionata pobijedio Atletiko Paranaense sa 3:1 i došao na korak do šampionske titule, a glavnu ulogu u ovom trijumfu je imao mladi Endrik.

Gostujući tim je gubio na poluvremenu, ali se sve promijenilo u nastavku nakon ulaska fantastičnog 16-godišnjeg napadača.

U 60. minutu je bio odličan kod gola, ali je pogodio loptu istovremeno sa saigračem Gustavom Skarpom, pa je pogodak ipak pripisan 12 godina starijem fudbaleru.

Ali 11 minuta kasnije nije bilo dileme. Roni je centrirao, a Endrik je glavom neometan ubacio loptu u gol za 2:1, nakon čega je to proslavio u stilu svog idola Erlinga Halanda, kojeg je označio u objavi na svojoj priči na Instagramu.

Brazilski mediji nikome od Nejmara nisu predviđali takvu karijeru. Za Endrika kažu da je čudo bez presedana, a tako misli i Palmeiras, koji ga neće pustiti za manje od 60 miliona evra.

Svi najveći klubovi su zainteresovani, a PSŽ je navodno ponudio “skromnih” 20 miliona, prenosi Sportal.

Marka je danas objavila da je Real najveći kandidat za njegov potpis i da je već u odmaklim pregovorima sa Brazilcima. Madridski klub je spreman da plati oko 35 miliona evra, ali bi ovog igrača mogao da dobije tek 2024. godine, pošto Endrik ne može da potpiše ni za jedan evropski klub dok ne napuni 18 godina.