Crno-bijelima posljednje mjesto: Partizan prokockao +12 i pao u dramatičnoj završnici protiv Bajerna (VIDEO)

Košarkaši Partizana zauzeli su posljednje, četvrto, mjesto na turniru "Pavlos Janakopulos" u Atini pošto su u duelu za treću poziciju poraženi od Bajerna iz Minhena rezultatom 99:95.

Košarkaši Partizana

Crno-bijeli su dan ranije u još jednoj neizvijesnoj završnici izgubili od Efesa, a i u duelu sa Bavarcima skupo ih je koštao veliki pad u posljednjim minutama treće i početkom posljednje deonice.

Partizan je u prvom poluvremenu konstantno imao prednost, a u drugom dijelu treće četvrtine došao je do maksimalnih 72:60. Međutim, uslijedio je veliki pad, baš kao i u mnogim prethodnim duelima Obradovićeve ekipe.

Bavarci su u finišu tog dijela meča i početkom posljednje dionice napravili seriju 18:0 i preokrenuli rezultat na 78:72. Na krilima kapitena Kevina Pantera, koji je u pojedinim trenucima bukvalno sam igrao, ekipa iz Humske je sredinom četvrte dionice došla na pola koša minusa – 87:86.

Trojka Karsena Edvardsa, ljetošnjeg pojačanja iz Fenerbahčea, za 92:88 na nešto manje od tri minuta prije kraja pogurala je Bajern ka pobjedi, ali je poslije tajm auta uslijedila serija Džejmsa Nanelija 5:0 za vođstvo Beograđana 93:92.

Ekipa Pabla Lasa je odgovorila istom mjerom uz novu trojku Edvardsa (97:93) i to je praktično bio kraj. Partizan je kod rezultata 98:95 imao šansu da trojkom izjednači, ali nije uspio.

U finalu turnira u Atini sastaće se Panatinaikos i Efes, piše Sport Klub.