CRNOGORCI SU OŠTEĆENI Radović: Igrali smo osam na pet

Selektor Crne Gore Boško Radović se suzdržavao da ne kritikuje sudije nakon Belgije, Gruzije i Turske

Ipak poraz protiv Njemačke i sudijska lakrdija su ga natjerali da pobjesni. Ali, prvo je u sebi i svom timu pronašao krivce za poraz (85:79) u osmini finala

-Odigrali smo najgore i najbolje poluvrijeme. Ušli smo mlako, bez kontakta, odbrane, ideje u napadu. To nas je koštalo 24 razlike na odmoru, a u svlačionici smo se dogovorili da pokušamo da damo posljednji atom snage da se vratimo u utakmicu”, rekao je 43-godišnji Podgoričanin.

U moru grešaka, arbitri su napravili dvije ogromne- pri rezultatu 76:68 nisu ni pogledali kada je Maodo Lo udario Bojana Dubljevića sa leđa, a onda ni na 80:75, na 29 sekundi do kraja, kada su „previdjeli” nesportski faul Denisa Šredera nad Igorom Drobnjakom.

Tada su čak i komentatori Fibe rekli da je mogao da se sudi nesportski faul.

– Igrali smo pet na osam, a mi ionako imamo skraćenu rotaciju i za pet na pet. Bilo je dosta čudnih odluka, svaka sporna koja je trebalo da ode u korist Njemačke se gledala, naša nijedna. Ne bih krivio sudije za poraz, krivi smo mi zbog onako lošeg 1. poluvremena.