Crna Gora završila Evrobasket: Nijemci nošeni publikom otišli u četvrtfinale

Crna Gora nije uspjela napraviti iznenađenje i eliminisati domaćina Evrobasketa.

Njemačka je pred domaćom publikom slavila sa 85:79, po četvrtinama (19:10; 29:14; 19:26; 18:29) i nakon Francuske i Slovenije plasirala se u četvrtfinale.

Crnogorci su očajno odigrali prvo poluvrijeme i postigli samo 24 poena, dok su Nijemci briljirali u napadu i ubacili 38.

U drugom poluvremenu gosti su zaigrali zonu u odbrani i pogodili neke važne šuteve za tri poena i tako se vratili u utakmicu, ali više od časnog poraza nisu mogli.

Najefikasniji kod domaćina bio je Denis Šruder sa 22 poena i Lo sa 14, dok je Crnu Goru predvodio Kendrik Peri sa 25 i Bojan Dubljević sa 22 poena.

Njemačka će se za polufinale boriti sa pobjednikom duela Češke i Grčke koji je na programu sutra od 20 časova i 45 minuta.

U posljednjem današnjem meču osmine finala sastaju se Španija i Litvanija od 20 časova i 45 minuta.