Crvena zvezda nije preživjela: Cibona srušila aktuelnog prvaka ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde nakon velike borbe poraženi su od Cibone.

KK Crvena zvezda

Nakon što se Partizan u subotu mučio u gostima kod Splita istu dramu prošla je i Crvena zvezda u Zagrebu.

Aktuelni prvak regionalnog takmičenja na iznenađenje mnogih poražen je od Cibone s 85:81.

Tako su crveno – bijeli napravili korak unazad u trci sa Partizanom za prvo mjesto u ABA ligi pred plej-of i sada oba tima u finiš sezone ulaze sa dva poraza na kontu.

Tokom cijele utakmice vidjela se rovovska borba. U jednom trenutku u posljednjoj četvrtini Zvezda je imala i sedam poena prednosti, ali Cibona nije odustajala. Na nešto više od dva minuta prije kraja meča Cibona je otišla na plus pet i tu prednost do kraja nije ispustila.

Zvezda sada nakon 20. kola ima 17 pobjeda i dva poraza, dok Cibona ima osam pobjeda i 12 poraza i bori se za mjesto u plej – ofu.

Cibonu je do pobjede vodio Borna Kapusta s 24 poena, dok su se kod Zvezde istakli Filip Petrušev s 15 poena, te Luka Vildoza s 14.