Sa Lavovima za odbranu titule: Košarkašice Orlova u finalu prvenstva BiH

Košarkašice Orlova plasirale su se u finale Košarkaške lige BiH za žene, nakon što su u 2 meča bile bolje od Čelika iz Zenice.

Orlovi su prvo u Banjaluci poveli sa 1:0 u seriji, da bi večeras pobjedom na gostujućem terenu rezultatom 88:69 obezbijedile finale.

Izabranice Vesne Džuver će u finalu igrati protiv ekipe Lavova, gdje će imati prednost domaćeg terena u seriji.

Za razliku od prethodnih mečeva Orlova i Čelika, gledali smo vrlo neizvjesno prvo poluvrijeme. Nisu uspjele Banjalučanke da naprave rezultatsku razliku. Nakon prve četvrtine Orlovi su vodili sa 16:14. DObar otpor Čelika nastavio se i u drugom periodu, a Orlovi na pauzu odlaze sa samo +1.

Ipak, ključna je bila 3. četvrtina koju su orlovi dobili 22:10, da bi u posljednjoj dionici Banjalučanke samo uvećavale razliku i zasluženo došle do novog trijumfa.

Najefikasnija u pobjedničkoj ekipi bila je Li Safija sa 22 poena, a poen manje dala je Hana Predojević. Aleksandra Mužević ubacila je 18 poena. Na drugoj strani istakle su se Ajla Selimović i Marina Ristić sa po 17 poena.