CRVENO-BIJELI KRATKIH RUKAVA Hrabra Crvena zvezda poklekla kod prvaka Evrope (VIDEO, FOTO)

Fudbaleri Crvene zvezde nakon velikog prepokreta poraženi su na startu grupne faze Lige šampiona.

Prvak Srbije je gostovao prvaku Evrope Mančester Sitiju sa kojeg se vraća bez bodova iako su imali prednost nakon prvih 45. minuta. Siti je slavio s 3:1.

Siti je bio više nego dominantan. Stvarao je prilike, ali je Izraelac Omri Glazer bio fantastičan na golu Zvezde. Branio je moguće i nemoguće i do ludila dovodio Erlinga Halanda i društvo. Teško je prebrojati sve prilike koje je imao Siti u prvom poluvremenu, ali po nepisanom pravilu nakon svih promašaja došla je kazna. Strijelac gola za 1:0 bio je Osman Bukari u 45. minutu. Prvobitno je pogodak poništen zbog ofsajda, ali je nakon intervencije iz VAR sobe ipak priznat.

Kako je bilo tokom prvih 45. minuta, tako se igralo i u nastavku. Siti je dominirao od prve minute nastavka i to je krunisao u 47. minutu kada je preko Hulijana Alvareza došao do izjednačenja. Redale su se prilike pred golom Zvezde, ali opet je to bila revija promašaja igrača Sitija. Glazer je bio sjajan na golu Zvezde sve do 60. minuta kada je napravio kardinalnu grešku. Alvarez je izveo slobodan udarac, a Izraelac je jednom rukom boksovao loptu koja se na kraju odbila u gol crveno-bijelih za veliki preokret Sitija. I nakon te greške Glazer nije poklekao pa je u nekoliko navrata sjajno reagovao. Ipak tačku na „I“ stavio je Rodri pogotkom u 73. minutu.

Branila se Zvezda hrabro svih 90 minuta, ali nažalost ostala je kratkih rukava u gostima kod aktuelnog prvaka Starog kontinenta.

Rezultati i strijelci današnjih mečeva:

Grupa E: Lacio – Atletiko Madrid 1:1 (Provedel 90+5 – Pablo Barios 29), Fejenord – Seltik 2:0 (Stengs 45+2, Jahanbakš 76).

Grupa F: PSŽ – Borusija 2:0 (Mbape 49 penal, Hakimi 58), Milan – Njukasl 0:0.

Grupa G: Jang bojs – Lajpcig 1:3 (Elija 33 – Simakan 3, Šlager 73, Šeško 90+3), Mančester Siti – Crvena zvezda 3:1 (Alvarez 46, 60, Rodri 73 – Bukari 45).

Grupa H: Barselona – Antverpen 5:0 (Žoao Feliks 11, 66, Levandovski 19, Batalje autogol 22, Gavi 54), Šahtjor – Porto 1:3 (Kelsi 13 – Galeno 8, 15, Mehdi Taremi 29).

Tok utakmice

Mančester Siti – Crvena zvezda 3:1 (Alvarez 47, 60. Rodri 73. – Bukari 45.)

Kraj utakmice.

90. minut: Igra se sudijska nadoknada. Zvezda na korak do poraza.

73. minut Sitiju se sve otvorilo. Rodri je strijelac za 3:1.

60. minut: preokret Sitija nakon velike greške golmana Zvezde. Alvarez je strijelac novog gola za Građane. Glazer je htio da boksuje loptu jednom rukom, ali se ona odbila u gol crveno – bijelih.

53. minut: Novi gol za Siti postigao je Voker koji je poništen zbog ofsajda.

47. minut: Samo dva minuta izdržala je Zvezda i Alvarez je izjednačio na 1:1.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

Osman Bukari

45. minut GOOOOL Bukari je zatresao mrežu Sitija, ali je sviran ofsajd čeka se odluka VAR-a koji je na kraju poništio ofsajd i slavlje navijača Zvezde moglo je da počne.

44. minut: Bernardo Silva izlazi iz igre i to je još jedna loša vijest za Gvardiolu.

41. minut: Glazer je bez dileme najbolji igrač Zvezde večeras: Izraelac je odbranio još jedan šut Fodena i to sa pet metara.

30. minut: Prva prilika za Crvenu zvezdu, ali Hvan nije uspio ozbiljnije da zaprijeti golu prvaka Evrope.

Barak Bahar

29. minut: Sjajna prilika za Siti. Nakon kornera Ake je šutirao glavom, ali brani Izraelac na golu Crvene zvezde.

25. minut: Sreća na strani Zvezde. Sjajna prilika za Halanda koji je pogodio prečku.

Erling Haland

24. minut: Siti plete mrežu oko gola Crvene zvezde. Građani su sve opasniji, ali nema prave prilike pred golom crveno-bijelih.

15. minut: Rodri je sjajno šutirao, ali je Glazer sjajno intervenisao. Ovo je bio prvi šut u okvir gola Zvezde.

10. minut: Najopasniji napad Sitija, Foden je atraktivno pokušao da dođe do pogotka, ali nije bilo opasnosti po gol prvaka Srbije.

Fil Foden

8. minut: Očekivano Siti ima više loptu u nogama i već su došli do trećeg kornera.

3. minut: Prva prilika za Siti već u ranoj fazi meča, ali nakon kornera nije bilo potrebe da reaguje Glazer.

Utakmica je počela minutom ćutnje.

SASTAVI:

Mančester Siti: Ederson – Voker, Dijaš, Ake, Gomes – Rodri, Nunjes – Bernardo Silva, Alvarez, Foden – Haland.

Crvena zvezda: Glazer – Điga, Dragović, Rodić – Mijailović, Stamenić, Hvang, Mitrović – Bukari, Ivanić – Endiaje.

U susret meču

Navijači Crvene zvezde okupili su se u centru Mančestera tri sata prije početka meča protiv Mančester Sitija i organizovano krenuli na stadion Etihad gdje će bodriti izabranike Baraka Bahara na startu Lige šampiona.

Grupa od oko hiljadu navijača okupila se na jednom trgu u Mančesteru, odakle je organizovano, uz pjevanje navijačkih pjesama, krenula na poprište istorijskog dvoboja šampiona Engleske i Srbije. Prema ranijim najavama, Crvenu zvezdu će na stadionu Mančester Sitija bodriti oko dvije i po hiljade navijača koji su pristigli u Englesku iz Srbije i drugih dijelova Evrope.

U drugom meču ove grupe Lajpcig je u gostima s 3:1 savladao Jang Bojs.