Crveno-bijeli nezaustavljivi: Zvezda slavila u derbiju (FOTO)

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su TSC u Bačkoj Topoli u derbiju 25. kola prvenstva Srbije.

Aleksandar Pešić

Zvezda je nakon velike borbe slavila s 2:1 i tako je napravila novi džinovski korak ka odbrani titule prvaka.

Oba gola za aktuelnog prvaka postigao je Aleksandar Pešić, dok je jedini gol za domaćina djelo Petra Ratkova.

Zvezda je ubjedljivo prva sa 69 bodova, 19 više od prvog pratioca Partizana koji ima i meč manje. TSC ima 49 bodova i četvrti je na tabeli. Domaćin je u ovom meču imao priliku da bar na kratko preskoči Partizan koji je na drugom mjestu koje garantuje kvalifikacije za Ligu šampiona naredne sezone.

Dodajmo da je ovaj meč imao neobičnu uvrertiru. Prvo je iz banalnih razloga susret kasnio nekoliko minuta, s obzirom na to da je na tehničkoj klupi bilo više predstavnika gostujućeg tima nego što je to dozvoljeno.

Potom su se u četvrtom minutu igre pojavili problemi sa reflektorima. Sudija Miloš Milanović je prekinuo igru, a kad je ustanovio da nema uslova za nastavak, pokazao je igračima da će zbog nedovoljno jakog osvjetljenja meč neko vrijeme biti prekinut.

Osvjetljenje se vratilo u normalu, ali meč se nastavio samo na par minuta. Oko desetog minuta, struja je totalno nestala i stadion je ostao u mraku, ali na sreću sve se riješilo i meč je odigran.