ČUDAN MEČ U ATLANTI Bogdanović promašio sve trojke, Atlanta pobijedila pored 86 poena Durenta i Irvinga

Srpski košarkaš nije blistao noćas, ali je njegov tim ostvario veliki trijumf.

Atlanta je sa 122: 115 pobedila Bruklin i sada ima niz od pet pobjeda u NBA, a fenomenalnu utakmicu odigrao je Kevin Durent.

On je na ovoj utakmici postigao 55 poena što je njegov novi rekord karijere, mada to nije bilo dovoljno da Netsi izbjegnu poraz.

Najveće zasluge za to idu Tre Jangu koji je na drugoj strani postigao 36 poena, od čega čak devet tokom posljednjeg minuta utakmice. Jang je za završnih 60 sekundi ubacio isto koliko i Bogdan Bogdanović u 24 minuta koliko je igrao, s tim da je Srbin trojke šutirao nula od šest!

Hoksi su utakmicu prelomili u drugom kvartalu. U raspucanoj uvodnoj četvrtini videli smo čak 58 poena i blagu prednost Bruklina, ali je na poluvremenu Atlanta imala plus od 15 poena jer je druga dionica završena rezultatom 37:20 u korist tima Nejta Mekmilana.

Uspeo je Bruklin da smanji minus početkom drugog poluvremena, ali nisu Hoksi dopustili preokret u poslednjoj deonici koju su odigrali veoma dobro, kako ofanzivno, tako i defanzivno.

Na ishod su uticali i poeni sa klupe, u tom segmentu je Atlanta imala 46:12. Nedostajali su Netsima Goran Dragić, Set Kari, Brus Braun, što se jasno videlo u ovoj utakmici u kojoj su poraženi uprkos kombinovanih 86 poena Durenta i Kajrija Irvinga.