ČUDO U MADRIDU Tadić srušio Real i odveo Ajaks u četvrtfinale Lige šampiona (VIDEO)

Čuda se dešavaju – Ajaks je predvođen Dušanom Tadićem savladao Real Madrid na “Santjago Bernabeu” i sa ubjedljivih 4:1 otišao u četvrtfinale Lige šampiona.

Gosti su u Španiju stigli sa golom zaostatka (1:2) iz prve utakmice, ali se nisu predavali. Već u 7. minutu Ziješ je oduzeo loptu i dodao do srpskog reprezentativca, koji prošao po desnoj strani i uzvratio mu pas, a ovaj je sa oko 12 metara pogodio mrežu domaćina.

U 18. minutu Tadić je prvo napravio slalom između nekoliko igrača Reala, a zatim odličnim pasom u šesnaesterac proigrao Neresa, koji je primio loptu i sa pet metara matirao Kurtou.

Da će holandski tim među osam najboljih klubova Evrope bilo je jasno u 62. minutu, kada je odličnu partiju Tadić krunisao prelijepim pogotkom poslije asistencije Van de Beka, a pogodio je gornji desni ugao nemoćnog golmana domaćih.

Uspio je Asensio u 70. minutu da unese tračak nade španskom timu, ali je samo dva minuta kasnije Šene postigao četvrti gol za Ajaks.

Stvari bi se sigurno odvijale drugačije i išle bi u korist trostrukog uzastopnog šampiona Evrope da je Varan u 4. minutu zatresao mrežu, ali je poslije njegovog udarca glavom lopta pogodila prečku. Okvir gola pogodio je i Bejl u 42. minutu kod rezultata 0:2.

U drugoj večerašnjoj utakmici Borusija Dortmund je imala zaostatak od tri gola protiv Totenhema. Od početka je napadala, stvorila je nekoliko odličnih šansi, ali nije uspjela da postigne toliko željeni pogodak u prvih 45 minuta. Sve promašaje domaćih kaznio je Hari Kejn u 49. minutu za konačnih 0:1.