DAO JE MAKSIMUM Lajović uprkos jakim bolovima htio da nastavi meč (VIDEO)

Pokušao je Dušan Lajović da završi meč protiv Kristijana Garina, herojski se borio za Srbiju, ali na kraju je morao da preda meč Čileancu.

Nakon pobjede u tri seta Filipa Krajinovića protiv Tabila, Lajović je imao prednost u setovima, protiv Garina koji je izjednačio na 1:1, a potom dobio meč jer Lajović nije mogao da stoji.

Grčevi i strašni bolovi su učinili svoje.

Pri rezultatu 3:0 za Čileanca u trećem setu, Lajović nije mogao da stoji na terenu, a bolnu grimasu je pravio i dok sjedi.

Čak i pred samu predaju, Lajović je želio da se vrati na teren, iako je prethodno saigračima koji su ga molili da preda, poručio sledeće: Ne mogu brate, ne mogu da stanem je**te!

Ustao je sa klupe sa reketom u rukama, međutim, nije mogao da napravi dva koraka od klupe, pa je prihvatio da mora da pruži ruku protivniku.

Nakon osvojenog prvog seta i dobre igre većim dijelom drugog, u završnici tog dijela meča, Lajović je posustao usled jakih grčeva. Teško se kretao srpski teniser, pokušao je da odigra još tri gema u odlučujućem setu, ali više od toga nije mogao. Nakon saveta tima da se povuče, Dušan je morao da preda meč, a Garin je na taj način došao do prve pobjede na ATP kupu.

Kasnije su Ćaćić i Sabanov poraženi u dublu pa će sada Srbija morati da pobijedi Španiju u poslednjem kolu za polufinale i to uz maksimalno jedan izgubljen set.