Derbi kola u Njemačkoj bez pobjednika: Leverkuzen remizirao na gostovanju Štutgartu i nije iskoristio jučerašnji "poklon" Bajerna

Nastavlja se serija Bajera bez poraza, ali je tim iz Leverkuzena sada vezao dva remija.

U prvom nedjeljnom meču 14. kola, Štutgart i Bajer odigrali su odličan meč koji je završen bez pobjednika rezultat je bio 1:1.

Od početka meča su se nizale sjajne šanse na obje strane. Po broju prilika prednjačio je domaćin, ali ni Bajer nije zaostajao.

Na kraju su pokušaji Štutgarta urodili plodom u 40. minutu. Fongman je fantastično proigrao Krisa Fuhriša koji je iz blizine poslao loptu u mrežu i donio svom timu vođstva.

Gosti do izjednačenja dolaze odmah na početku drugog poluvremena. Florijan Virc je dobro pratio igru i loptu i donio Bajeru izjednačenje.

Šanse su se nizale i u nastavku, a najbolju je u drugom poluvremenu imao Bajer koji je u 88. minutu mogao i do preokreta. Sve je upropastio Džonatan Tah koji je iz blizine promašio cijeli gol.

Štutgart je ka golu rivala poslao 21 loptu, 12 ih je išlo u okvor gola. Lukaš Hradecki je dominirao sa 11 odbrana.

Bajer je pretio 19 puta, šest puta su šutevi išli u okvir gola, ali na kraju su dva tima podijelila bodove.

Bajer sada ima 36 bodova na prvom mjestu, četiri više i meč više u odnosu na Bajern. Štutgart je treći sa 31 bodom, prenosi Sport klub.