DERBI PUN PREOKRETA Real slavio protiv Barselone

Real Madrid je slavio u velikom derbiju 8. kola Evrolige protiv Barselone 86:76 u utakmici koja je obilovala velikim preokretima.

FOTO EPA/JAVIER LOPEZ HERNANDEZ

Madriđani su na startu u potpunosti dominirali. Poveli su domaći 30:9 i činilo se da je pobjednik riješen već nakon prve četvrtine. Ipak, četa Svetislava Pešića je već u drugoj četvrtini uspjela da uhvati priključak. Prvo su serijom 18:0 prišli na 35:37, da bi zatim u finišu drugog dijela Katalonci prešli i u vođstvo 50:46.

Nakon odmora košarkaši Reala su ušli mirnije, puno agresivnije u odbrani, pa je Barselona četiri minuta bila bez poena. Domaći tim je došao do prednosti 61:50. Serija 13:0 je na kraju i odlučila pobjednika, jer se gosti uprkos svim pokušajima nisu uspjeli vratiti.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Entoni Rendolf sa 16 poena, dok su Kampaco i Dek dodali po 13 poena. Kod Barselone Nikola Mirotić je imao 19 poena.