ĐERE USPJEŠAN Đoković dobio rivala na Srbija openu

Novak Đoković je dobio protivnika u drugom kolu Srbija Opena. To je Laslo Đere koji je

bio bolji od mladog Hamada Međedovića, 6:4, 7:5. Meč je trajao 92 minuta.

U početnom setu je sve krenulo baš kako je želio teniser iz Novog Pazara. Međedović je krenuo sigurnije, uspio je da načini brejk u četvrtom gemu i stigne potom do prednosti od 4:1, ali je tu stao.

Počeo je više da greši, Đere se vratio u udarac i teniser iz Sente je uz dva brejka napravio seriju od pet gemova. Time je posle 35 minuta igre dobio početni set sa 6:4.

Đere je došao do brejka i na startu drugog seta, potom ga je potvrdio i stigao do 2:0.

Ipak, Međedović se konsolidovao, uzvratio u četvrtom gemu za 2:2. Đere je pritisnuo Međedovića u 11. gemu, uspio je da iskoristi drugu brejk loptu i načini ključni brejk. U narednom je odservirao za pobedu i time zakazao duel sa Đokovićem.

Zanimljivo je da se do sada Novak i Laslo nisu sastajali, ovo će im biti premijerni okršaj u profesionalnoj konkurenciji, prenosi B92.