STRAŠAN PREOKRET Đoković se plasirao u polufinale Srbija opena (VIDEO)

Kakav preokret Novaka Đokovića! Najbolji svjetski teniser se plasirao u polufinale Srbija opena nakon što je nakon velike borbe savladao zemljaka Miomira Kecmanovića sa 2:1 i sad čeka pobjednika meča Kačanov -Monteiro.

Đoković je imao veliki zaostatak, izgubio je prvi set i imao gem zaostatka u drugom ali je preokrenuo duel i zaustavio mladog zemljaka koji igra u odličnoj formi.

Kecmanović je odigrao odličan prvi set protiv Đokovića. Mladi srpski teniser je bio veoma siguran na svoj servis nije dopuštao mnogo iskusnijem zemljaku da dođe u priliku za brejk.

Miomir je na drugoj strani iskoristio prvu šansu i omdah na startu poveo 2:1, a zatim na svoj servis potvrdio prednost. Mogao je mladi teniser i ranije da riješi ovaj meč jer je na servis rivala imao čak pet brejk lopti.

Ipak Đoković je uspijevao da ih spasi i da osvoji gem u svoju korist. Kecmanović je međutim sjajno servirao i uspio je da sačuva prednost u prvom setu koji je dobio sa 6:4.

Odličan je bio start i drugog seta za Kecmanovića. Nakon što je spasio brejk loptu, uspio je da izdrži nalet najboljeg tenisera svijeta koji je imao dvije šanse u drugom gemu.

Miomir je zatim sjajnim riternom i promjenom ritma došao do brejka ali nije uspio da ga matrijalizuje jer je Novak uspio odmah da napravi ribrejk. Đoković je značajno podigao nivo igre i zatim je napravio novi brejk koji je sačuvao te izjednačio rezultat u setovima.

U odlučujućem setu teniseri su čuvali svoj servis sve do sedmog gema. Tada je Đoković odigrao maestralno. Osvojio je gem na servis rivala bez izgubljenog poena., pa je zatim to potvrdio za 5:3 a zatim je napravio još jedan za pobjedu.