ĐOKOVIĆ DOBIO PROTIVNIKA U OSMINI FINALA Za četvrtfinale Rolan Garosa protiv Nijemca Strufa

Jan Lenard Struf, teniser iz Njemačke biće protivnik Novaka Đokovića u osmini finala Rolan Garosa. On je danas bio bolji od Hrvata Borne Ćorića sa 3:2.

Ćorić je dobio prvi set sa 6:4, a Nijemac je uzvratio u drugom koji je bez većih problema dobio sa 6:1. Nastavljena je velika borba u ovom meču, ponovo je hrvatski teniser dobio set sa 6:4, a onda je u narednom setu o pobjedniku odlučivao taj-brejk koji je Struf dobio sa laganih 7:1.

U petom, odlučujućem setu Borna prvi dolazi do brejka za vođstvo od 3:2, ali je Nijemac odmah uzvratio brejkom i izjednačio rezultat. Uslijedio je pravi maraton u kojem je Nijemac imao više koncentracije pa je peti set dobio sa 11:9.

Struf je trenutno 45. igrač na ATP listi, pa će ujedno biti i najteži rival do sada za srpskog tenisera.