ĐORĐEVIĆ I KINA IDU KUĆI Portorikanci se pridružili Srbiji u drugom krugu

Košarkaši Portorika osvojili su drugo mjesto u grupi C na Mundobasketu i nastaviće takmičenje na planetarnoj smotri zajedno sa Srbijom u novoformiranoj grupi i gdje će za rivale u petak i nedjelju imati Italiju i Dominikasnku Republiku.

Portoriko je u posljednjem kolu grupne faze rutinski savladao Kinu sa ubjedljivih 107:89 (23:16, 29:21, 26:32, 29:20).

Tako je selekcija Kine pod vođstvom srpskog selektora Aleksandra Đorđevića pretrpjela i treći poraz na turniru, te joj preostaje borba za plasman od 17. do 32. mesta.

Najbolji na današnjoj utakmici bio je bek Portorikanaca Tremont Voters sa 22 poena, dok je njegov saigrač Ismael Romero ubacio 18 poena, navode Sportske.net.

Kod KIneza se istakao Rui Džao koji je meč završio sa 16 poena, Jivei Džao je postigao dva poena manje.