DOMINACIJA TENISERA IZ SRPSKE Četiri turnira, četiri titule

Teniseri iz Republike Srpske imali su izuzetno uspješan vikend. U konkurenciji do 14 i 18 godina održana su četiri turnira, a sve titule su završile u Republici Srpskoj.

Tea Kovačević teniserka iz Gradiške pobjednica je Prvenstva Republike Srpske koje je minulog vikenda održano u Banjaluci dok je član banjaluičkе Mladosti trijumfovao na Prvensvu Federacije BiH u Sarajevu u konkurenciji do 14 godina.

Tea Kovačević je u finalu je bila bolja od Sarajke Alone Brzine, pobijedivši je rezultatom 2:0 (6:2, 6:2). U polufinalu je bila bolja od Ane Savić sa 2:0 (6:4, 6:1) dok je Brzina pobijedila Nejlu Helač sa (6:1, 6:2).

Novak Jaćimović bio je bez konkurencije na Zimskom prvenstvu “Federacije BiH”. U finalnom meču Banjalučanin sastao se sa Amerom Bećirovićem iz Tuzle kojeg je pobijedio sa 2:1 (6:2, 3:6, 6:1).

Novak je u polufinalu bio bolji od Amira Škrijelj sa 2:0 (6:4, 6:0) dok je Amer Bećirević savladao Nemanju Todorovoća sa (6:3, 6:4)

Anastasija Ignjatić i Radomir Tomić prvaci su Bosne i Hercegovine na juniorskim zimskim prvenstvima u kategoriji junioriki i juniora do 18 godina.

Banjalučanka Anastasija Ignjatić, teniserka „Elita“ je nakon pobjede na Zimskom prvenstvu Bosne i Hercegovine u kategoriji juniorki do 16 godina, u finalu prvenstva do 18 godina pobijedila Suanu Tucaković iz Sarajeva sa 2:0 (6:3, 6:4).

Anastasija je u polufinalu bila bolja od Emine Lagarije sa 2:0 (6:2, 6:1) dok je Suana Tucaković slavila protiv Evin Musabegović, takođe sa 2:0 (6:4, 6:1).

U muškoj konkurenciji Radomir Tomić iz Zvornika je u finalu pobijedio prvog nosioca turnira Andeja Nedića iz Doboja sa 2:0 )6:4, 6:3). Tomić je u polufinalu bio bolji od Edina Mulalića sa 2:0 (6:4, 7:6), a Nedić je savladao Tarika Brajlovića.

Takmičenje za juniorke održano je u Sarajevu, dok su najbolji juniori do 18 godina svoj turnir odigrali u Doboju