Tenis

(VIDEO) Bez problema za Rusa: Andrej Rubljov se plasirao u finale mastersa u Madridu

Ruski teniser Andrej Rubljov će se boriti za trofej na mastersu u Madridu.

Andrej Rubljov

Rubljov je poslije 72 minuta igre u prvom polufinalu pobijedio 13. tenisera svijeta, Amerikanca Tejlora Frica, 6:4, 6:3.

Tako je izborio peti plasman u finale jednog masters turnira i smanjio na 5:4 u međusobnim okršajima sa Fricom.

Rus će imati prilike da se u nedjeljnom finalu bori sa pobjednikom meča između Feliksa Ožea-Alijasima i Jiržija Lehečke.

Meč je počeo brejkom Frica, ali je Rubljov odmah uzvratio istom mjerom za 1:1.

Do kraja seta su obojica dobro servirali, da bi na kraju Rubljov odigrao maestralan deseti gem i došao bez izgubljenog poena do brejka za 6:4 i vođstvo u meču.

U drugom setu, Andrej je u početnom gemu spasao dvije brejk lopte, da bi ključni brejk napravio u šestom gemu za 4:2.

Tu se sve prelomilo, Fric je uspio samo da osvoji još gem i Rubljov je na kraju besprekorno odservirao za 6:3 i pobjedu.

On će imati prilike da se bori za 16. trofej u karijeri i drugi ove godine, pošto je slavio i u januaru u Hongkongu.