DONČIĆ BRUTALAN Slovenci dobili Crnogorce u pripremnom meču za Mundobasket

U pripremnoj utakmici za Mundobasket Slovenija je u Ljubljani savladala Crnu Goru 104:100.

Luka Dončić

Poslije dva poraza od Grčke Slovenci su uspjeli da dođu do tek druge pobjede u pripremnom periodu. Sa druge strane Crna Gora je poslije Francuske zabilježila i drugi poraz na pripremama.

Atraktivna napadačka košarka viđena je u Stožicama. Obje ekipe su došle do 100 poena i pokazale zavidan napadački arsenal. Ipak, u odbrani će morati da se dosta radi u obje ekipe.

Bila je ovo utakmica sa dosta oscilacija. Bolje su krenuli domaći, poveli 7:0, a poslije prve četvrtine imali +10 – 32:22. Do poluvremena Crna Gora smanjuje na samo dva razlike (55:53). Potom su Crnogorci imali +6 u trećoj četvrtini, ali Slovenija pravi seriju 14-4 i ponovo stiče +10 (81:71). Na kraju penal završnica je odlučivala a više koncentracije imali su Slovenci, navodi Sport klub.

Kod pobjednika briljirao je Luka Dončić koji je zabilježio tripl dabl od 34 poena, 13 skokova i 14 asistencija uz indeks +43. Sledio ga je Klemen Prepelič sa 17 poena i pet asistencija. Na drugoj strani Mihailović je bio najefikasniji sa 26 poena, dok je Dino Radončić zabilježio 21.