DRAMA U BEOGRADU Zvezdi pripao derbi protiv Budućnosti (VIDEO)

Košarkaši Crvene zvezde slavili su u derbiju drugog kola ABA lige nad ekipom Budućnosti 69:65 po četvrtinama (20:19; 23:16; 12:16; 14:14).

Derbi je obilježio i debitantski nastup bivšeg reprezentativca Srbije Miroslava Raduljice koji je postigao 7 poena i to bez koša iz igre već sa linije slobodnih bacanja.

Meč je bio i na kratko prekinut. Glavni sudija je prišao zapisničkom stolu i zamolio spikera da se obrati navijačima kako bi se smirili i prestali sa skandiranjem i uvredama. Ipak, to nije urodilo plodom, pa je mikrofon u ruke mora da uzme kapiten crveno-bijelih Branko Lazić, ali i tim menadžer Nebojša Ilić.

Crveno – bijeli su na poluvremenu imali prednost od plus 8 (43:35).

Treća četvrtina bila je praćena velikim brojem prekida i sjeckanja igre zbog brzih ulazaka u bonus i problema sa faulima prije svega crveno – bijelih koji su za samo minut drugog poluvremena napravili tri timske lične greške.

Najefikasniji kod domaćina bio je Benjamin Bentli sa 16 poena kao i Luka Mitrović i Filip Petrušev sa 15 poena, dok je Budućnost predvodio fenomenalni Igor Drobnjak sa 19 poena.

Zvezda će u narednom kolu gostovati ekipi Cedevita Olimpija, dok će Budućnost dočekati MZT Skoplje.