DRAMA U BRČKOM Bimal Jedinstvo poraženo uprkos odličnoj partiji

Odbojkašice Bimal Jedinstva poražene su u prvoj utakmici šesnaestine finala CEV Kupa od češkog Olomouca. Gošće su slavile pobjedu sa 3:1, po setovima je bilo 25:23, 25:23, 18:25, 25:21.

Velika borba viđena je u prva dva seta, nažalost, oba su otišla na stranu Čehinja koje su praktično minimalnom razikom dobile oba i povele sa 2:0. Nije se Jedinstvo predavalo i sjajno je odigralo treći set u kojem je imalo apsolutnu dominaciju, najvećim dijelom vodilo i sa pet i šest poena razlike, a na kraju je ovaj dio igre tim Smaila Pezerovića dobio sa plus sedam (25:18).

Četvrti set su gošće mnogo bolje otvorile, povele sa 8:2. Brčanke su uspjele istopiti prednost, ući u neizvjesnu završnicu (21:19), ali je gostujući tim na kraju slavio sa 25:21 i došao do konačne pobjede.

Da bi izborile zlatni set Brčankama je u revanšu potrebna pobjeda sa 3:0 ili 3:1.