DRAMA U TORINU Porto poslije produžetka eliminisao Juventus (VIDEO)

Ekipa Porta je skoro 80 minuta imala igrača manje, a poslije produžetka je eliminisala Juventus i plasirala se u četvrtfinale Lige šampiona.

Italijanski tim je stigao do pobjede od 3:2, ali se poslije velike drame oprostio od daljeg takmičenja, s obzirom da je u prvom susretu portugalska ekipa na svom terenu slavila sa 2:1.

Seržo Oliveira je u 19. minutu sa bijele tačke doveo goste u vođstvo, a prethodno je Merih Demiral u svom šesnaestercu oborio Mehdija Taremija.

Federiko Kijeza je u 49. minutu izjednačio, a pet minuta kasnije Taremi je isključen zbog drugog žutog kartona.

Brojčanu nadmoć domaći su iskoristili već u 63. minutu opet pogotkom Kijeze, ali poslije toga nisu uspjeli da dođu do željenih 3.1, pa se ušlo u produžetke.

U 115. minutu Oliveira je iz slobodnog jakim udarcem ispod živog zida izjednačio na 2:2, da bi Adrijan Rabio dva minuta kasnije postavio konačnih 3:2.

Igrači i stručni štab Juventusa su dosta toga zamjerili sudiji Bjernu Kujpersu, ali je utisak da je tim Porta zasluženo otišao dalje, s obzirom da igrači “Stare Dame” nisu iskoristili nekoliko dobrih šansi koje su stvorili.