DUŠAN SILNI Dva gola i asistencija Tadića za remi Ajaksa

Sjajan meč u Amsterdamu! Ajaks je na krilima Dušana Tadića došao samo do remija nad Herenvenom 4:4, a meč su obilježili brojni preokreti.

Reprezentativac Srbije je postigao dva gola. Prvo je u 13. minutu sjajno reagovao nakon ubacivanja i zatresao mrežu za 1:0. Gosti su ekspresno izjednačili a onda je Tadić opet zatresao mrežu. Nakon duplog pasa izbio je sam pred gostujućeg golmana i matirao ga.

Mogao je vezista Ajaksa da riješi sve dileme u finišu prvog poluvremena kada pri rezultatu 3:1 nije realizovao penal. Gosti su u nastavku uspjeli da dođu do izjednačenja, a onda je na scenu opet stupio Tadić.

U 85. minutu reprezentativac Srbije je uposlio Klas Jan Huntelara koji donosi prednost domaćem timu. Međutim ni to nije bilo dovoljno za pobjedu jer su u finišu domaći primili gol.