DŽOKER ZAPALIO GRBAVICU Haračić spasao Želju poraza od Bjelorusa

Fudbaleri Željezničara uspjeli su da izbjegnu poraz u meču prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencije protiv Dinama iz Minska - 2:2.

Željo - Dinamo Minsk

Junak tima sa Grbavice je rezervista Dženan Haračić koji je pogodio u 84. i 91. minutu i anluirao prednost Bjelorusa.

“Grbavica” je bila rasprodata tri dana pred meč, a navijači Plavih su navijali od prvog do posljednjeg sudijskog zvižudka. Gosti su preko Bakića u 16. minuti zaprijetili iz slobodno udarca, ali lopta je otišla pored gola. Plavi su imali dvije velike prilike u samo tri minute.

Prvo je u 31. minuti nakon lijepog kominovanja nekoliko igrača lopta došla do Mekića koji nije dobro zahvatio loptu, te je ona otišla pored gola. Nakon toga je u 34. minuti Cocalić šutirao ravno u golmana Dinama.

Kazne za promašaje domaćih stigla je u 40. minuti. Grešku Rustemovića iskoristio je Bahar koji pogađa za prednost gostiju. Izabranici Nermina Bašića mogli su do izjednačenja tri minuta kasnije. Galić je lijepo prošao, Krpić se sjajno snašao i šutirao, ali lopta je otišla pored lijeve stative.

Gosti na otvaranju drugog dijela u 50. minuti preko Morozova povećavaju prednost. Dinamo je u 63. minuti mogao do velikih 3:0, ali se Rilah nije najbolje snašao pred golom Plavih. Željo je do kraja meča napadao svim silama i na kraju se u junaka pretvorio rezervista Haračić koji je u igru ušao u 74. minutu.