KAKVA NESREĆA Borac kapitulirao u nadoknadi, ali je ostavio sjajan utisak u Beču (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Borca praženi su u prvom meču drugog kola Lige konferencije i to nakon što su gol primili u četvrtom minutu nadoknade vremena (0:1).

Nikola Ćetković

Junak domaćih je najbolji strijelac Austrije Haris Tabaković koji je postigao gol u trenucima kada su svi mislili da će meč biti završen bez golova. Šteta, velika šteta.

Crveno-plavi su odigrali sjajan meč, naročito su bili ravnopravni u prvom poluvremenu, te su pokazali da se može igrati protiv favoritovanog rivala. Odigrali su pametno, čvrsto, koncentrisano, ali nisu nagrađeni za to. Austrija je imala više prilika, ali je sve do posljenje zaustavio fantastični Nikola Ćetković.

Revanš je za sedam dana u Banjaluci i nema sumnje da će tribine Gradskog stadiona biti ispunjene do posljednjeg mjesta, jer Banjalučani uz huk sa tribina sigurno mogu do čuda.

Austrija je u prvom poluvremenu bila za nijansu bolji rival i nametnula se kao ekipa koja želi da diktira igru. Ne može se reći da momci Mihaela Vimera nisu imali prilika, ali je nekako bilo vidljivo ono što su Banjalučani tvrdili sve vrijeme da iza njihove posljednje linije ima dosta prostora. Tos u pokušavali da iskoriste kontranapadima po krilima i u nekoliko navrata imali su dobre prilike.

Najbolje dvije propustio je Hoze Kortez u finišu prvog poluvremena. Posebno zrela bila je ona u drugom minutu nadoknade vremena. Sjajno je Jakov Blagaić istrčao četrdesetak metara sa dvojicom igrača Austrije na leđima i uposlio Korteza koji je šutirao prilično dobro iz prve, ali je golman domaćih Kriastijan Fruhtl dobro intervenisao i spriječio Banjalučane da povedu.

Domaći su uglavnom prijetili preko krila i prekida. Imali su nekoliko prilika, a najbolje su bile u 26. minutu kada je Nikola Ćetković u razmaku od dvije sekunde zaustavio dva pokušaja Džejmsa Holanda koji je prvo šutirao glavom, a potom natrčao na odbijenu loptu, ali je Ćetković fantastično reagovao.

Na obje strane poništen je i po gol, s tim što se kod pogotka Jakova Blagaića ne može sa sigurnošću utvrditi da li je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Austrija je u drugom bila bolja, pogodilla i stativu, a Ćetković bio siguran sve do kobnog trenutka u nadoknadi kada nije mogao ništa da učini. Imao je i Borac svoje šanse, a najboju je propustio rezervista Enver Kulašin…

KRAJ Austrija – Borac 1:0

90+4. GOL ZA AUSTRIJU! Da li je moguće da su Banjalučani poklekli u posljednjim sekundama meča. Haris Tabaković je iskoristio jedan centaršut i savladao Ćetkovića za veliko slavlje domaćih navijača i tugu Banjalučana.

80. minut Drugu sjajnu šansu za Borac na utakmici propustio je Kulašin. Mladi ofanzivac mogao je da se proslavi samo nekoliko minuta nakon što je ušao u igru, ali je mnjegov šut u situaciji jedan na jedan zaustavio Fruht

Jakov Blagaić
Zoran Kvržić
Fedor Predragović

79. minut Čini se da je Borac preživio težak period i uspio da malo smiri igru

77. minut Treća izmjena u Borcu – izašao je Mihajlović, a ušao Kulašin

75. minut Dvije izmjene u Austriji. Umjesto Jukića ušao je Brauneder, dok je Polster zauzeo Pocmanovo mjesto

70. minut Stativa spašava Borac. Snažno je šutirao Fic, Ćetković već bio savladan, ali je lopta pogodila spoljni dio stative i otišla u gol-aut. Za razliku od prvog poluvremena crveno-plavi ne uspijevaju da sačuvaju loptu u svom posjedu, a sve rjeđi su i kontranapadi. Ipak, “nula” je i dalje na semaforu, što itekako odgovara Banjalučanima

65. minut Mijenja i Vimer. Iz igre je izašao Martin Fišer, a zamijenio ga je Andreas Gruber

63. minut I baš kao što s emoglo pretpostaviti – dvostruka izmjena u Borcu. Iz igre su izašli Jovo Lukić i Jakov Blagaić, a njihova mjesta zauzeli Milan Makarić i Vasilije Terzić

59. minut Ponovo je Ćetković bio siguran nakon što se lopta odbila glave kapitena Fišera, a u nobom napadu domaći su loptu poslali preko gola. Kao da je Banjalučanima ponestalo svježine, pa treba očekivati da Vinko Marinović uskoro mijenja

Vinko Marinović

58. minut Jukić je solidno šutirao, ali je Ćetković bio siguran

55. minut Po žuti karton dobili su Kortez Ranftl. Austrija pokušava kroz posjed da stigne do šanse, ali su Banjalučani dobro postavljeni

48. minut Nije mnogo trebalo domaćim da zaprijete. Učinili su to preko Fica koji je šutirao sa dvadesetak metara, pa iako je lopta naglo propala završila je nekoliko centimetara preko gola Ćetkovića

46. minut Počelo je drugo poluvrijeme, a treneri su izveli iste postave kao na startu meča

2. poluvrijeme

45+2. minut Najbolja šansa za Borac došla je u drugom minutu nadoknade vremena. Sjajno je Blagaić istrčao četrdesetak metara sa dvojicom igrača Austrije na leđima i uposlio Korteza koji je šutirao prilično dobro iz prve, ali je Fruhtl dobro interbenisao i spriječio Banjalučane da povedu

45. minut Četvrti sudija pokazao je da će se igrati još dva minuta

41. minut Ništa do sada nismo vidjeli od Korteza, a onda je dobro primio loptu na centaršut Mihajlovića i šutirao malo preko gola iz prilično teške pozicije. Utisak je da su Austrijanci za nijansu bolji, ali takođe i da se protiv njih može igrati

36. minut Prvi žuti karton na meču dobio je fudbaler domaćih Džejms Holand

33. minut Na tribinama je 9.717 gledalaca, saopštili su domaći

32. minut Ćetković junak Borca. Mladi golman je u razmaku od dvije sekunde zaustavio dva sjajna pokušaja Holanda koji je prvo šutirao glavom, a potom natrčao na odbijenu loptu, ali je Ćetković fantastično reagovao.

26. minuta Jukić je uputio prvi šut u okvir gola Borca, ali je odlično reagovao Ćetković i loptu poslao u korner. Čini se da su banjalučani malo pali u posljednjih nekoliko minuta, a domaći preuzeli inicijativu.

20. minut Poništen gol Borcu! Sjajnu akciju izveli su fudbaleri Borca, Jovo Lukić je centrirao nisku loptu, a arbitar Džoi Kuj procijenio da se Jakov Blagaić nalazio u ofsajdu…

13. minut Domači su za nijansu ofanzivniji i uglavnom centaršutevima pokušavaju da ugoroze gol rivala, ali je odbrana crveno-plavih osim kiksa kod poništenog gola prilično sigurna. Iskusni Zoran Kvržić djeluje vrlo smireno i sigurno daje neophodno samopouzdanje mladom Šušiću

7. minut Poništen gol Austrije! Kiksala je odbrana Borca kod jednog prekida, Ranfl je ostao sam na prvoj stativi i savladao Ćetkovića, ali je na sreću bio u nedozvoljenoj poziciji. Moraju Banjalučani da budu mnogo oprezniji u nastavku meča.

5. minut Domaći imaju blagu inicijativu, jednom je centaršut pokupio Nikola Ćetković i desila se brza kontra Banjalučana. Sa desne strane je ubacio Nemanja Mihajlović, ali je odbrana domaćih dobro intervenisala

1. minut Utakmica je počela.

-15 Igrači oba tima povukli su se u svlačionice, a navijači užurbano pristižu na svoja mjesta pa se već sada može reći da ih ima oko 7.000.

– 20 Stadion je sve puniji, a navijači Austrije ne prestju da pjevaju

– 40 Glasno zvono najavilo je izlazak pristalica domaćih koji su dobili veliki aplauz najvatrenijih navijača.

– 45 minuta Fudbaleri Borca istrčali su na teren i odmah otrčali do tribine gdje je smješteno oko 400 navijača. Uz aplauz i bodrenje počeli su zagrijavanje za meč.

Prije meča

Borac je u ovom prelaznom roku mnogo mijenjao. Stiglo je 14 novih igrača i sigurno j epotrebno vrijeme da sve legne na svoje mjestro. Uprkos tome, iskusni stručnjak Vinko Marinović koji je poslovično oprezan prilikom davanja izjava nakon sinoćnjeg treninga na “Viola parku” rekao da njegov tim ima šanse.

– Sve ono što smo planirali, to smo uradili pred ovaj meč. Naravno, dok smo još bili u Banjaluci, odradili smo analizu i pripremali se za sve izazove koje Austrija može da ponudi, pa se nadam dobroj utakmici. Sigurno da igrači imaju voljni momenat, to mora da bude i to je dobro. Uvjeren sam da će odigrati dobru utakmicu, uopšte ne sumnjam u tom. Nadam se da će svi koji dobiju priliku dati da ćemo ostvariti pozitivan rezultat – rekao je Marinović.

Trener Austrije Mihael Vimer prihvatio je da je njegov tim favorit, ali je nahvalio Banjalučane.

– Analizirali smo Borac putem video studija. Oni igraju duboko, koriste formaciju 4-4-2, te su neugodni za igranje i snažni u napadu. Ako im se dopusti, znaju biti veoma opasni. Ovo je utakmica kod kuće i naravno da želimo da pobijedimo. Trenutno imamo sedam utakmica bez poraza, a protiv Galatasaraja i Aris Limasola smo pružili dobre nastupe. Utakmica sutra će biti drugačija. Moramo pružiti vrhunsku izvedbu – rekao je Vimer.

Inače, domaći su prilično ljubazni i na najboilji način ugostili su Banjalučane, pa su danas uprave dva kluba bile na zajedničkom ručku, a na meču će prisustvovati i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.