FUDBAL JE OKRUTNA IGRA Hrabri Borac nije zaslužio poraz, ali je morao da čestita Austriji (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Borca nisu uspjeli da se plasiraju u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije jer su i na domaćem terenu poraženi od Austrije sa 1:2.

detalj sa utakmice Borac - Austrija

Prema prikazanom u 180 minuta potpuno nezasluženo, ali to je Evropa… Bečki tim je slavio sa ukupnih 3:1 iako su Banjalučani imali više prilika, naročito večeras pred svojom publikom. Ipak, osjetili su na svojoj koži koliko je fudbal okrutna igra.

Poveo je Borac u idealnom trenutku, na početku drugog dijela i to nakon što je Hoze Kortez skočio visoko na centaršut Zorana Kvržića i poslao loptu u mrežu.

fudbaleri Borca pozdravljaju navijače
Vranješ na utakmici Borac - Austrija

Slavlje na tribinama nije ni utihnulo, a na semaforu je već stajalo 1:1. Andreas Gruber je rutinski reagovao na ubačaj Manfreda Fišera između dva odbrambena igrača Borca i izjednačio.

Nije to obeshrabrilo crveno-plave koji su nastavili da napadaju baš kao u prvom poluvremenu kada su takođe propustili tri, četiri izgledne prilike. Vinko Marinović je napravio trostruku izmjenu, a rezervista Vasilije Terzić je malo nakon što je zakoračio na teren povukao loptu pedesetak metara i idealno uposlio iskusnog Stojana Vranješa koji ju je poslao preko gola iz situacije iz koje gotovo nikada ne griješi.

Kazna je stigla samo četiri minuta kasnije. Manuel Polster je majstorski „provozao“ odbranu Borca i doveo Austriju pred vrata prolaska.

navijači na utakmici Borac - Austrija

Nisu Banjalučani klonuli, pokušali su bar da izjednače i imali nekoliko prilika, ali nisu uspjeli. Na kraju su dobili zaslužen aplauz za viteških 180 minuta borbe, ali će sigurno u glavi premotavati film i sjećati se grešaka, te propuštenih prilika.

Večeras niej bilo ni sreće jer je šut Kvržića u prvom dijelu uzdrmao prečku, Kristijan Fruhtl je već na početku meča zaustavio šut Maksa Čelića, baš kao što je to uradio u finišu prvog meča kada je zaustavio Envera Kulašina…

Nijanse i iskustvo su ovaj put bili na strani Austrije, ali su Banjalučani pokazali potencijal i najavili da imaju pokriće za najviše ambicije u Premijer ligi.

KRAJ Borac – Austrija 1:2

90+5. minut Kraj! Austrija je slavila na Gradskom stadionu i plasirala se u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije.

87. minut Publika sa zapadne tribine polako odlazi…

81. minut Trude se Banjalučani, ali ne ide. Polušansu je propustio Vranješ, a potom i Lukić koji je zamijenio Predragovića… Austrija sve bliže trećem kolu

74. minut Mogao je sudija Šnider da pokaže drugi žuti karton kapitenu Austrije Fišeru nakon prekršaja na Kulašinu, ali to nije učinio uprkos protestima domaćih. Fudbaleri Borca na sve načine pokušavaju da stignu do izjednačenja, ali za sada nemaju uspjeha

65. minut Austrija vodi! Kako je fudbal okrutna igra. Polster je majstorskim lažnjakom izbacio odbranu Banjalučana i zakucao loptu u rašlje Borčevog gola, a samo četiri minuta ranije moglo je da bude sve drugačije… Borac je sada u teškoj situaciji i za produžetke bi trebalo da postigne dva gola.

61. minut Tek što su ušli u igru Terzić i Vranješ su mogli da donesu novo slavlje Borcu, ali je iskusni golgeter na sebi nesvojstven način očajno reagovao u čistoj situaciji. Mladi as je povukao kontru, istrpio faul i nastavio da hita ka golu Austrije, kao na tacni poslužio Vranješa, ali je ovaj poslao loptu visoko preko gola. Borac je prema svemu prikazanom zaslužio da vodi…

57. minut Marinović je napravio trostruku izmjenu. Sa terena su izašli Mihajlović, Makarić i Blagajić, a u igri su Kulašin, Vranješ i Terzić.

53. minut Austrija je ekspresno izjednačila. Samo tri minuta trajalo je slavlje domaćih nakon gola Korteza. Austrija je praktično u prvom pravom napadu stigla do 1:1, a gol je postigao Gruber. Biće ovdje još mnogo uzbuđenja kako sada stvari stoje!

50. minut Borac vodi sa 1:0! Sve je u ovom trenutku eksplodiralo na Gradskom stadionu, a “krivac” je Hoze Kortez koji je doveo Borac u vođstvo. Kolumbijac je visoko skočio na centaršut Kvržića i donio toliko željenu prednost Banjalučanima koji sada lete po terenu!

Kortez postiže gol za Borac

46. minut Počelo je drugo poluvrijeme, treneri nisu izvršili nijednu izmjenu

Drugo poluvrijeme

45. minut Kraj prvog poluvremena. Borac je bio mnogo bliže golu i može da žali za propuštenim prilikama prije svih Čelića, Mihajlovića, Blagaića i onu najbolji Kvržića, dok su gosti zaprijetili u nekoliko navrata u periodu od 38. do 41. minuta, a najbliži pogotku bio je Fišer. Sjajna atmosfera je na Gradskom stadionu, a sigurno bi bila i bolja kad abi bar jedna lopta završila u mreži Austrije

41. minut Mnogo uzbuđenja u finišu poluvremena. Prvo je Predragović zaustavio loptu na gol liniji i spasio da gosti ne povedu, a nekoliko trenutaka kasnije Borac je bio najbliži golu. Raspalio je iskusni Kvržić sa 25 metara po golu, ali je pogodio prečku. Lopta se odbila blizu gol linije, pa je jasno da su Borac centimetri dijelili od toliko željenog gola. Publika je prepoznala trenutak i počela još jače da bodri svoje ljubimce

30. minut Problemi za goste. Mihael Vimer je bio prinuđen da iz igre izvede Ranftla, a ušao je Pocman.

fudbaleri i trener Austrije
Trener Borca Vinko Marinović

27. minut Agilni Blagaić je sve dobro uradio, pršao po desnoj strani i imao priliku da ubaci loptu na peterac, ali je odlučio da pokuša iznenaditi golmana Austrije koji mu je lagano uhvatio loptu. Morao je bolje sjajni ofanzivac iz ove situacije

25. minut Inicijativa Banjalučana malo je splasnula i sada se uglavnom igra na sredini terena

20. minut Prošlo je već 20 minuta i prava je šteta što je na semaforu i dalje 0:0. Crveno-plavi su imali dvije šanse, i još nekoliko dobrih napada, a za sada ništa nismo vidjeli od gostiju

10. minut Nastavlja se velika ofanziva Borca, a novi šut ka golu uputio je Blagaić koji je najagilniji fudbaler domaćih do sada

trener Borca Vinko Marinović
trener Austrije Mihael Vimer
ekipa Borca
ekipa Austrije

4. minut Blagaić je sjajno ubacio, Čelić visoko skočio i dobro šutirao, ali je Fuhtl uspio da izbaci loptu u korner. Borac je nastavio da napada, a lijepu priliku imao je Mihajlović. Trebaju Banjalučani da nastave u ovakvom ritmu

3. minut Nošeni podrškom sa tribina Banjalučani pokušavaju da se nametnu kao gazde na terenu

1. minut Počeo je meč u Banjaluci pred punim tribinama Gradskog stadiona

– 45 Istočna i zapada tribina su već pune

uoči utakmice Borac - Austrija
tribine uoči utakmice Borac - Austrija
navijači uoči utakmice Borac - Austrija

Prije meča

Trener Borca Vinko Marinović bio je prilično uvjeren da njegovi momci imaju čemu da se nadaju iako je podvukao da su Austrijanci kvalitetan tim bez obzira što ih je u međuvremenu napustio strijelac jedinog gola Haris Tabaković.

– Bilo bi bolje da je možda nekoliko dana ranije otišao (smijeh). Vjerujemo da možemo pružiti dobru igru, da uz podršku naših navijača, koji će nam sigurno biti vjetar u leđa, možemo doći do onog rezultata koji nas vodi u sljedeći krug. Vjerujem da će igrači dati sve od sebe i da ćemo svi zajedno doći do tog cilja – rekao je Marinović.

I njegov kolega Mihael Vimer nada se povoljnom ishodu za svoj tim.

– Iako Tabaković više nije sa nama, smatram da imamo dovoljno kvaliteta da nadomjestimo njegov odlazak. Naši igrači dobro su upoznati sa kvalitetom Borca, takođe znamo i da nas čeka užarena atmosfera, ali bez obzira na sve, želimo da zadržimo stečenu prednost iz prvog duela. I ne samo to, nego da upišemo još jednu pobjedu ako nam se za to ukaže prilika – rekao je Vimer.