ENGLEZI EVROPSKI ŠAMPIONI Španci promašili penal u sudijskoj nadoknadi

Mlada reprezentacija Engleske novi je šampion Evrope u U21 konkurenciji.

Englezi su večeras u gruzijskom Batumiju savladali selekciju Španije sa 1:0 u finalu Evropskog U21 prvenstva i tako po treći put postali prvaci Evrope u ovoj konkurenciji, ali tek prvi put još od 1984. godine.

Gol odluke je postignut u nadoknadi vremena prvog poluvremena, Englezi su iznudili slobodan udarac na oko 19-20 metara, malo udesno. Idealna pozicija za dobrog izvođača ”slobodnjaka”, a u ovom slučaju se kao takav pokazao Kol Palmer koji je izveo taj slobodan udarac i poslao loptu u mrežu – 1:0.

Šest minuta je trajala sudijska nadoknada u drugom poluvremenu, izgledalo je da pritisak Španaca jenjava, ali u posljednjem minutu nadoknade vremena sporna situacija u kaznenom prostoru Engleske!

Kolvil je u skoku zakačio Abela Ruiza po stopalu, reagovala je VAR soba, a sudija je poslije odgledanog snimka pokazao na bijelu tačku!

Abel Ruiz je preuzeo odgovornost, gađao je donji desni ugao, ali je golman Traford pročitao njegovu namjeru, da bi zatim Španci propustili da iz dva odbitka pošalju loptu u mrežu!

Ostalo je 1:0 za Englesku, a Traford je izrastao u pravog heroja ove istorijske titule, prenose Sportske net.