FANTASTIČAN MEČ Francuska nakon drame i preokreta u finalu

Fantastično drugo polufinale Lige nacija su odigrali Belgija i Francuska. Nakon mnogo preokreta, promašenih šansi plasman u finale su obezbijedili Francuzi koji su slavili 3:2.

Belgija je u prvom poluvremenu dominirala. Nakon nekoliko propuštenih prilika Janik Karasko je uhvatio Lorisa u raskoraku i doveo svoju selekciju u vođstvo u 37.minuti.

Samo tri minuta kasnije majstorija Lukakua.Odlično je reagovao nakon dodavanja De Brujnea i povećao prednost.

U nastavku potpuno suprotna slika. Francuska je uspjela da preokrene. Prvo je Benzema smanjio u 62.minuti, da ni u 69.minuti iz penala Mbape donio izjednačenje.

U momentima kad su Francuzi krenuli po treći gol i bili blizu njega sijevnula je kontra a Lukaku je pogodio mrežu. Ipak, nakon VAR gol Belgijanaca je poništen.

I nova drama u finišu Teo Ernandez je pogodio za finale protiv Španije u nedjelju.