(FOTO) DEMONSTRACIJA SILE CRNO-BIJELIH Partizan pregazio Megu u Pioniru i zakazao finale sa Crvenom zvezdom

Košarkaši Partizana plasirali su se u finale Košarkaške lige Srbije, nakon što su u majstorici savladali ekipu Mege.

Partizan je u ovom meču ugostio Megu u hali Pionir, a crno-bijeli su demonstrirali silu i slavili sa 96:68.

Izabranici Želja Obradovića su tako zakazali finalnu seriju sa Crvenom zvezdom koja će imati prednost domaćeg parketa.

Sjajnu reakciju pokazali su igrači Partizana nakon što su poraženi od Mege u drugoj utakmici 88:92. Već nakon prve dionice pitanje pobjednika bilo je riješeno. Fantastičnu prvu četvrtinu odigrali su crno-bijeli, a dobili su je sa nevjerovatnih 30 razlike. Nakon prvih 10 minuta rezultat je glasio 39:9.

Već tada bilo je jasno u kom pravcu će ovaj meč da ide, ali je Mega pokazala reakciju u drugoj četvrtini, iako su imali ogroman zaostatak. Partizan je potpuno stao, Obradović je bio ljut, a Mega je smanjila rezultat, pa se na poluvrijeme otišlo sa prednošću Partizana 47:31.

Ipak, zaigrali su mnogo ozbiljnije igrači Partizana po povratku na teren. Crno-bijeli su ponovo kotrolisali tok utakmice i uspjeli su da uvećaju razliku pred odlazak u posljednji period 70:47.

Bilo je ostalo još samo da se odigra posljednja četvrtina i da vidimo sa kojim konačnim rezultatom će crno-bijeli otići na megdan Crvenoj zvezdi. Još više su izabranici Željka Obradovića uvećalli prednost i sa 96:68 otišli u finale.