(FOTO) DEMONSTRACIJA SILE Crvena zvezda ubjedljiva i u 2. meču protiv Mege za finale ABA lige

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Mege i u drugoj utakmici polufinala ABA lige, a za trofej će se boriti protiv boljeg iz duela Partizan - Budućnost.

Nakon što je u prvom meču povela sa 1:0 kao domaćin, crveno-bijeli su demonstrirali silu u revanšu i rezultatom 94:69 obezbijedili finale.

Sjajno je počela Mega ovaj meč. U prvoj četvrtini izabranici Marka Baraća stigli su i do dvocifrene prednosti, nošeni Nikolom Đurišićem, ali je Zvezda uspjela da smanji rezultat, pa je Mega sa +7 otišla u drugi period.

Fantastičnu drugu četvrtinu odigrala je Zvezda. Izabranici Janisa Sferopulosa stegli su odbranu, dok su u napadu konstantno pronalazili dobra rješenja. Nošeni sjajnim ROakasom Gedraitisom, Zvezda je dobila drugi period 28:11.

Nastavili su i u drugom poluvremenu igrači Zvezde da dominiraju. Gedraiisu se pridružio Jago dos Santos, pa je Zvezda samo uvećavala rezultatsku prednost, a imali su i maksimalnu prednost od 26 poena razlike.

Crveno-bijeli su nakon toga ušli u mirnu završnicu i na kraju zasluženo slavili.

Najefikasniji uredovima pobjedničke ekipe bio je Rokas Gedraitis sa 20 poena, a 16 je dodao Fredi Gilespi. U redovima Mege Bogoljub Marković i Ilija Milijašević dali su po 13 poena.