(FOTO) DOBAR POČETAK SEZONE Ruski teniser osvojio turnir u Hong Kongu

Ruski teniser Andrej Rubljov trijumfovao je na turniru u Hong Kongu.

Peti igrač svijeta je do 15. titule u karijeri stigao pobjedom nad Emilom Rusuvorijem u finalu rezultatom 6:4, 6:4.

Andrej je do rutinske, treće pobjede u međusobnim duelima sa Fincem, došao poslije jednog časa i 18 minuta igre.

Oba seta su bila relativno mirna u ranoj fazi, da bi Rubljov u završnici oba perioda dolazio do brejka.

U prvom setu je to učinio u sedmom gemu, dok je Rusuvorija slomio brejkom u devetom gemu drugog seta.

Rubljov je ove sedmice još savladao Lijama Brodija, Artura Fisa i Junčeng Šanga.

Rubljov je prošle sezone osvojio dvije titule, a najuspješnija mu je bila 2020, kada je podigao pet trofeja, piše B92.

Što se tiče Rusuvorija, njemu je ovo bilo drugo finale u karijeri, a u jedinom do sada, u Puneu 2022, doživio je poraz.