Dimitrov saznao rivala: Rus se mučio, ali na kraju slomio otpor Umbera (FOTO)

Poznata su oba polufinalna para turnira iz serije 1000 u Šangaju.

Andrej Rubljov

Grigor Dimitrov i Andrej Rubljov su pobjedama u četvrtfinalu zakazali međusobni susret, dok je već poznato da će u drugom meču igrati Hurkač i Korda.

Bugarin je u dva seta bio bolji od Čileanca Nikolasa Đarija 7:6 (7:2), 6:4. Tako je nastavio niz sjajnih partija u najvećem kineskom gradu pošto je prethodno već eliminisao prvog favorita Karlosa Alkarasa.

U prvom setu obojica igrača su sjajno servirala. Viđena je samo jedna brejk lopta, a nije iskoristio Dimitrov u šestom gemu. Ušlo se u taj-brejk u kojem je Bugarin sa mini brejka vrlo brzo otišao na 5:1 i dobio ovaj dio igre.

Grigor Dimitrov

Odluka je pala u sedmom gemu drugog seta, kada je Dimitrov imao dve šanse da oduzme servis Đariju. Čileanac je spasio obe dve brejk lopte, ali ne i treću koja je usledila kasnije. Bugarin je poveo 4:3 i na svoj servis stigao do vrednog trijumfa.

Njegov naredni protivnik će biti Rubljov, koji je rezultatom 6:2, 6:3 pobijedio Uga Umbera. Sedmi reket svijeta je napravio dva uzastopna brejka u trećem i petom gemu i rutinski osvojio prvi set. Drugi dio meča bio je neizvjesniji, pošto je Umber prvo oduzeo servis protivniku, a odmah potom i sam kapitulirao. Rubljov je pitanje pobjednika riješio napravivši dva brejka u finišu i tako došao do pobjede, navodi Sport klub.