Tenis

Alkaras uz malo muke ide dalje: Rubljov, Rune i Cicipas neočekivano ispali u Torontu

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u osminu finala mastersa u Torontu pobjedom protiv Bena Šeltona 2-0, po setovima 6:3, 7:6.

Alkaras slavi

Odigrao je Amerikanac vrlo dobar meč, pružio maksimalan otpor prvom na setu, ali to u nije bilo dovoljno za više od časnog poraza.

Samo jednom je Španac oduzeo servis protivniku i to u četvrtom gemu prvog seta. To je bilo sasvim dovoljno kako bi se prvi set priveo kraju.

Drugi dio duela bio je daleko neizvjesniji, a u tajbrejku Alkaras je slavio sa 7:3.

Njegov naredni rival biće Poljak Hubert Hurkač, koji je poslije preokreta eliminisao Miomira Kecmanovića 2-1.

Viđena su i tri velika iznenađenja u drugom kolu pošto je šesti igrač planete Holger Rune ispao od Markosa Đirona 2-1 (6:2, 4:6, 6:3), dok su ranije tokom večeri poraze doživjeli Andrej Rubljov od Mekenzi Mekdonalda i Stefanos Cicipas od veterana Gaela Monfisa, navodi Telegraf.