Tenis

RUNE ISPAO Alkaras igra kao sat, lagano "melje" protivnike

Igra Karlos Alkaras u životnoj formi, postaje polako igrač rutiner, poput Novaka Đokovića, koji dobija mečeve i kada ne blista na terenu.

Alkaras slavi

Nije lako španski as prošao drugo kolo mastersa u Torontu, namučio se protiv Bena Šeltona, ali je ipak u dva seta našao put do naredne runde 6:3, 7:6.

Američki bombarder Šelton je u prvom gemu prvog seta propustio najveću priliku da „zakuva“ meč, jer nije iskoristio tri brejk lopte. Do kraja meča više nije imao nijednu. A, Alkaras je u četvrtom gemu takođe došao do tri šanse da protivniku oduzme servis i treća mu je bila srećna.

U drugom setu obojica su čuvala svoj servis, da bi Španac rutinski dobio taj-brejk sa 7:3. Naredno kolo donosi duel Alkarasa i Hurkača.

Za iznenađenje pobrinuo se Mark Điron, koji je izbacio u 2. kolu petog nosioca Holgera Runea – 2:1 (6:2, 4:6, 6:3), navodi Mocart sport.

Mladi Danac je, izgleda, ispao iz forme, poslije poraza od Alkarasa u četvrtfinalu Vimbldona je izgubio i dva meča na Hopman kupu, a sada evo i prvi na mastersu u Torontu. Điron će u 3. kolu igrati sa Tomijem Polom.