ŠPANAC SERVIRAO OSVETU Nadal se svađao sa sudijom, pa pokazao da još nije za penziju i plasirao se u 3. kolo Madrida

Španski teniser Rafael Nadal osvetio se Aleksu de Minoru za poraz u Barseloni prošle nedjelje i pobijedio ga je za prolaz u treće kolo Mastersa u Madridu.

Nadal udara forhend

Nadal je pobijedio De Minora rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (6), 6:3.

Rafael Nadal je odmah napravio brejk i poveo 2:0, ali je De Minor uspio da vrati brejk.

Nadal se svađao sa glavnim sudijom Fergusom Marfijem, ali ga to nije pretjerano omelo u nastavku seta, iako je ispustio servis u sedmom, odmah je vratio brejk u osmom gemu.

Otišlo se u taj-brejk, gde je Nadal ispustio 6:2 i propustio četiri set lopte. Ipak, iskoristio je petu i dobio taj-brejk rezultatom 8:6, navodi Sportal.

Na startu drugog seta je odmah napravio brejk i potvrdio ga, a svoj servis nije ispuštao do kraja meča i tako se osvetio De Minoru za poraz u Barseloni.

Naredni rival biće mu argentinski teniser Pedro Kaćin.