(FOTO) RUS JE KRALJ MADRIDA Rubljov nakon preokreta do titule u prestonici Španije

Ruski teniser Andrej Rubljov osvojio je masters u Madridu, pošto je u velikom finalu poslije preokreta savladao Feliksa Ože-Alijasima rezultatom 2:1 (4:6, 7:5, 7:5).

Andrej Rubljov

Poslije skoro tri puna sata igre u velikom finalu, Rus je došao do pehara u prestonici Španije.

Meč za titulu u prestonici Španije trajao je dva sata i 49 minuta.

Kanađanin je znatno bolje ušao u meč, pošto je već u prvom gemu uspeo da oduzme servis protivniku. To je dobro poljuljalo Rubljova, koji je potom u petom gemu pretrpio još jedan brejk i Ože-Alijasim je došao do 4:1. Ipak, u narednom gemu nije uspio da slomi Rusa, koji je vratio jedan od dva brejka. Pri vođstvu od 5:3, Feliks je imao set loptu na servis rivala, ali je nije iskoristio, pa je Rubljov produžio set. Na kraju, Ože-Alijasim je okončao set servis gemom u kom se suočio sa brejk loptom.

U drugom setu su finalisti bili dosta sigurniji na svoj servis, pa je do posljednjeg gema viđena jedna jedina brejk lopta. Nju u šestom gemu nije uspio da iskoristi ruski as, ali takvu šansu nije propustio u 12. gemu i na taj način je meč odveo u treći, odlučujući, set.

Na krilima osvojenog drugog seta je Rubljov otvorio treći, pa je osvojio servis gem bez izgubljenog poena, a u narednom je imao dvije brejk lopte, koje ipak nije iskoristio. Uslijedio je još jedan rutinski servis gem za Rusa, pa još dvije propuštene brejk prilike u gemu kada je Kanađanin poravnao na 2:2. Slika se nije menjala ni u naredna četiri gema, pošto Rubljov nije izgubio nijedan poen na svoj servis, a nastavio je da propušta brejk lopte. Naredna tri gema su prošla bez brejk lopti, a onda je Rubljov pri vođstvu od 6:5 oduzeo protivniku servis i na taj način došao do titule.

Osvajanjem titule u Madridu, Rubljov je napravio napredak od dvije pozicije na ATP listi, pa je od danas 6. teniser svijeta.