SJAJAN MEČ SRBINA Međedović ekspresno do 2. kola mastersa u Rimu

Sjajne partije u kvalifikacijama Hamad Međedović je pretočio i u glavnom žrijebu Mastersa u Rimu, pošto je u 1. kolu savladao Australijanca Alekseja Popirina sa 2:0 u setovima!

Hamad udara forhend

Teniser iz Srbije sav posao protiv 42. igrača svijeta riješio je poslije 76 minuta igre i slavio je sa 6:3, 6:2 u setovima u njihovom prvom međusobnom duelu.

Međedović je u prvom setu bio odličan prilikom svog servisa i nijednom nije dozvolio rivalu priliku za brejk. Štaviše, čak ni na razliku nisu igrali kada je Hamad servirao. S druge strane, srpski as je u 6. gemu iskoristio svoju šansu i to mu je bilo dovoljno da uzme prvi set.

I drugi je odlično otvorio, uzeo je brejk i poveo sa 2:0, te nastavio da gazi. Posle 2:2 na semaforu, teniser iz Srbije je vezao četiri gema, uz još jedan brejk, ali je u tom poslednjem ipak dao rivalu malu šansu da se vrati.

Popirin je dočekao svoju prvu brejk šansu, nije je iskoristio, a Međedović će u 2. rundi igrati protiv Španca Alehandra Davidovića Fokine.