Tenis

HAMAD IMAO VIŠE ŽIVACA Srpski teniser nakon preokreta do 2. kola u Madridu

Srpski teniser Hamad Međedović uspio je da napravi veliki preokret na startu Mastersa u Madridu i savlada Amerikanca srpskog porijekla Aleksandra Kovačevića.

Hamad udara forhend

Međedović je do glavnog žrijeba stigao kroz kvalifikacije, a onda je u prvom kolu odnio trijumf poslije tri neizvjesna seta, rezultatom: 4:6, 7:5, 6:4.

Kovačević je prvi set dobio tako što je “slomio” Međedovića u finišu. Teniseri su bili u egalu do 4:4, Srbin je propustio jednu brejk šansu, a onda je Kovačević uspio da oduzme servis rivalu i tako povede.

U drugom setu su serviseri bili vrlo sigurni do 6:5 za Hamada, kada je imao i propustio četiri brejk prilike. Ipak, uspio je da iskoristi petu i odvede meč u treći set.

Tamo smo ponovo gledali neizvjestan tenis, bez brejkova, sve dok Međedović u 10. gemu nije stigao do tri vezane brejk i meč lopte, piše B92.

Kovačević je spasao dvije, ali ne i treću, te je srpski teniser prošao u drugu rundu.

Tamo ga čeka duel sa Jiržijem Lehečkom, češkim teniserom koji je 30. na svjetskoj rang listi.