(FOTO) GAZE SVE PRED SOBOM Kadeti Republike Srpske preslišali PAOK i plasirali se u polufinale u Solunu

Pobjedom u četvrtfinalu nad PAOK-om (30:15) rukometaši Republike Srpske izborili su plasman u polufinale ovog prestižnog takmičenja koje se održava u Solunu.

Furiozno su naši kadeti ušli u duel sa Grcima i poslije sedam minuta igre vodili su 5:0, da bi u istom minutu domaći dali prvi pogodak. Do kraja prvog poluvremena Srpska je apsolutno dominirala i na odmor su otišli sa prednošću od 16:10.

I u nastavku su igrači selektora Nemanje Dmitrovića bolje počeli od rivala. Tako su u 26.minutu zabilježili cepelin kojeg su izveli Zec i Stupar, ovaj drugi je postigao gol za 17:10. Već u 40.minutu bilo je “plus 10”, 25:15 i tada je bilo jasno ko će među četiri najbolje na ovom turniru. Na kraju su slavili sa ubjedljivih 15 razlike.

Svi momci zaslužuju sve pohvale, a i ovog puta najefikasniji bio je Nemanja Stupar koji je dao 7 golova.

Republika Srpska: Ignjatić (5 odbrana), Kojanović (1 odbrana), Purić, Lolić 2, Zec 2, Slijepčević 1, Stojanović 2, Maksimović 1, Tubin 3, Stupar 7, Đekić, Vejnović 4, Pepić, Kapor 1, Lukač, Mehmedović 2, Bogdanić 5.Kadeti Republike Srpske će večeras od 20.30 časova igrati polufinale.

Ukoliko budu uspješni i u ovom meču onda će u finalu koje se igra sutra (subota) sa početkom u 17.30 časova imati priliku da osvoje pobjednički trofej. Po onom što su dosad prikazali sigurno je da neće biti iznenađenje ukoliko dođu do trona.