(FOTO) GRUB DERBI Raspoloženi Borac lako izašao na kraj sa Leotarom u meču prepunom tenzija

Rukometaši Borca savladali su Leotar u derbiju odgođenog drugog kola Premijer lige sa 25:19.

Čvrst, intenzivan, na momente i grub rukomet odigrali su ovogodišnji finalisti Kupa Republike Srpske samo je ishod ovaj put bio drugačiji.

Banjalučani su od prvog minuta pokazali koliko im je značajan ovaj meč, igrali su sa mnogo energije i vrlo jako u odabrani. Odličan posao odradio je Arsenije Bubić koji je konstantno pritiskao srednjeg beka Trebinjaca Vladimira Stankovića, a kada je tako onda mnogo trpi igra Leotara u napadu.

Andrej Klimavec

Prvu osjetljiviju prednost Borca je imao poslije petnaestak minuta igre kada je na semaforu pisalo 8:4. Na golu domaćih sjajan je bio Slađana Subotić, a igra u napadu bila je prilično tečna naročito u drugom dijelu prvog poluvremena (14:8).

I u nastavku je bilo evidentno da domaći imaju više energije, pa pobjeda nije dolazila u pitanje iako su promašili nekoliko zicera, tačnije, dobro je branio Miloš Knežević.

U 46. minutu meča nezgodno je pao Nedim Hadžić nakon što ga je u skoku odgurnuo Đorđe Ratković, što je izazvalo dosta polemike kako na terenu, tako i na tribinama.

Najefikasniji u redovima Borca bili su Zalevski i Malivojević po 5 golova, dok je Subotić upisao 7 odbrana.

Kod gostiju iz Trebinja bolji od ostalih je bio Ratković sa 5 pogodaka, Stanković je zabio 4.

Borac sada ima šest bodova iz četiri meča, a Leotaru je ovo prvi ovosezonski poraz. U ligi imaju četiri boda iz tri utakmice.