(FOTO) KRAJ ZA LAJOVIĆA U MAJAMIJU Duel sa legendarnim Francuzom pratio i Ronaldo

Srpski teniser Dušan Lajović završio je svoje učešće na mastersu u Majamiju već na startu, jer je u dva seta poražen od 37-godišnjeg Gaela Monfisa rezultatom 7:6, 6:4.!

Francuz će u drugoj rundi igrati protiv Džordana Tompsona, a protiv Lajovića je na terenu proveo sat i po vremena i zabilježio je svoj treći trijumf iz isto toliko međusobnih mečeva.

Duel Lajovića i Monfisa sa tribina uživo gledao je i legendarni brazilski napadač Ronaldo koji je prije neki dan obećao Francuzu, tokom jednog zajedničkog druženja, da će doći na meč.

Dušan Lajović je već na startu meča morao da spašava brejk loptu, da bi i pri rezultatu 6:5 za Gaela takođe došao u situaciju da mu rival uzme set na njegov servis. Ipak, što nije tada, Monfis jeste u taj-brejku.

Srbin je pri rezultatu 3:3 u drugom setu opet spasio dve brejk šanse Monfisa, da bi Gael konačno iskoristio bolju igru kada je poveo sa 5:4 i nedugo zatim odservirao prolaz u narednu rundu.

Ono što je zanimljivo jeste to da Lajović na ovom meču nije imao nijednu priliku za brejk, dok je sam spasio četiri. Međutim, tu posljednju petu nije uspio i “pakuje kofere.”