(FOTO) LAKŠE OD OČEKIVANOG Zvezda bolja od Zadra nakon vruće uvertire

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Zadra na gostovanju u okviru sedmog kola ABA lige.

Rezultat je bio 81: 74 za crveno-bijele, a po četvrtinama je bilo 23:24, 22:19, 25:11, 11:20.

U meču kojem su prethodile jako ružne scene kada je u subotu uveče pretučena delegacija Zvezde od strane huligana, na terenu se nije osjetila tenzija.

Imali smo veoma sadržajno prvo poluvrijeme, u kojem je Zadar pružio vrlo dobar otpor crveno-bijelima.

Ipak, treća četvrtina bila je presudna u ovom meču, s obzirom da je Zvezda ovaj period dobila sa čak 14 poena razlike, a nakon toga domaćini nisu uspjeli da se vrate u igru, pa je posljedja dionica bila samo odrađivanje posla za crveno-bijele. Zadar je uspio da se približi Zvezdi na jednocifren zaostatak, ali je nakon tajm-auta Sferopulosa Zvezda konsolidovala redove i došla do trijumfa

U pobjedničkoj ekipi istakao se Rokas Gedraitis sa 19 poena, pratio ga je Jago dos Santos sa 12, dok je u poraženoj ekipi Luka Božić upisao 18 poena uz 10 skokova.

Izabranici Janisa Sferopulosa ostaju na prvom mjestu sa skorom 6:1, dok je Zadar upisao 4. poraz, a ima i tri pobjede.