(FOTO) MAĐARSKA TVRD ORAH Njemačka osigurala osminu finala Evropskog prvenstva

Njemačka je prva ovjerila plasman u osminu finala Evropskog prvenstva.

Elf je u meču 2. kola Grupe A savladao Mađarsku s 2:0 i sa šest bodova na kontu već osigurao nokaut fazu.

To se svakako od njih i očekivalo jer su jedni od favorita za trofej.

Nakon pobjede u prvom kolu protiv Škotske od 5:1 Elf je salvadao Mađarsku koja se pokazala kao tvrđi orah.

Bila je Njemačka bolja ekipa u polju, a do gola u prvom poluvremenu su došli u 22. minutu kada je strijelac bio Džamal Musijala. Ovo je njegov drugi gol na ovom Evropskom prvenstvu. Imala je Njemačka prilika i prije i poslije gola, ali se mreža Mađarske više nije tresla.

Imala je i Mađarska svoje prilike tokom cijelog meča, ali mreža Manuela Nojera je ostala netaknuta. Roland Šalaj je postigao gol u nadoknadi prvog poluvremena, ali je on poništen zbog ofsajda. Barnabas Varga je imao svoje prilike, ali ih nije iskoristio.

Kazna je stigla u 67. minutu kada je pogodio Ilkaj Gundogan, više nego lagano. Divnu akciju su pokrenuli baš Gundogan i Musijala, uslijedio je pas na bok za Maksimilijana Mitelštata, a ovaj zavrnuo loptu do kapitena na “penal” za rutinski pogodak.