(FOTO) Nema mu ravnog: Ferstapenu pol pozicija na posljednjoj trci sezone

Novi/stari Šampion formue 1 Maks Ferstapen, zabilježio je najbolje vrijeme u kvalifikacijama na stazi u Abu Dabiju pa će u nedjelju krenuti sa prvog mjesta.

Iza pilota Red Bula, najbolja vremena postigli su Šarl Lekler iz Ferarija i Oskar Piastri iz Meklarena.

Više nego zanimljiva bila je danas borba Ferstapena i Leklera za “pol”, na kraju je završena pobjedom Holanđanina za samo 0,139 sekundi

Tako je Maks Ferstapen, koji je novu titulu obezbijedio prije gotovo mjesec dana, 12. put ove sezone osvojio “pol” poziciju u 22. kvalifikacijama.

Četvrti će u nedjelju startovati Džordž Rasel iz Mercedesa, a odmah iza, kao peti, Lando Noris iz Meklarena.

Luis Hamilton kvalifikacije je završio kao 11, nije ni u Top 10 drugu trku za redom.

Sedmostruki svetski prvak imao je problema sa formulom što je i sugreisao svom boksu, piše B92.